کدخبر : 24555 |

شهدای سلامت خاطره حماسه های ماندگار کادر درمانی در دفاع مقدس را زنده کردند .


به درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی جان باختگان کادر درمانی کشور در مقابله با بیماری کرونا شهید محسوب گردند.

به گزارش بقاع نیوز: با شیوع بیماری کرونا ، کادر درمانی کشور به عنوان خط مقدم مقابله با این بیماری جان برکف گرفته و به دفاع از سلامت مردم پرداختند و برخی آسمانی شدند وبه یاران شهیداشان پیوستند . وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی تقاضا نمود ” جان باختگان تیم پرستاری، پزشکی و خدماتی بخش‌های مراقبت از بیماران کرونایی به‌عنوان شهید محسوب گردند . ” که مورد موافقت ایشان قرار گرفت .

نامه وزیر بهداشت به مقام معظم رهبری

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌‌‌ای
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

سلام علیکم؛
با احترام، همانگونه که مستحضرید، در گرفتاری اخیر کشور متعاقب ابتلا ناگهانی تعدادی از هموطنان عزیزمان به بیماری کرونا، پزشکان و پرستاران و کادر بهداشتی و خدماتی مراکز مختلف به‌ عنوان مدافعان سلامت دل به دریا زدند و پروانه وار گرد بیماران گشتند. خانه و زندگی را ترک نمودند و از عزیزان و خانواده دور ماندند و بعضاً به دلیل آلودگی به ویروس، جان خویش را در راه خدمت صادقانه از دست دادند .
از آنجا که این عزیزان جان برکف همچون مدافعان حرم در دفاع از حریم سلامت مردم جان‌‌فشانی کردند، از حضرتعالی تقاضا دارم، موافقت فرمایید جان باختگان تیم پرستاری، پزشکی و خدماتی بخش‌های مراقبت از بیماران کرونایی به‌عنوان شهید محسوب گردند .
این عنایت حضرت‌عالی کما فی‌السابق موجبات دلگرمی بیشتر این قشر خدمتگذار به مردم شریف را فراهم خواهد نمود. از بذل عنایت و لطف بیکرانتان سپاسگزارم .
سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیرو این نامه، مقام معظم رهبری با پیشنهاد دکتر نمکی مبنی بر شهید خدمت خواندن جانباختگان کادر پزشکی، پرستاری، بهداشتی و خدماتی در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا موافقت فرمودند .

پیام قدردانی وزیر بهداشت از مقام معظم رهبری (مدظله العالی )
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌‌‌ای
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

بسمه تعالی
چند روز قبل با داغی که در از دست دادن عزیزان پزشک، پرستار، کادر بهداشتی و خدماتی که در مراکز درمانی بیماران مبتلا به ویروس کرونا   جانشان را نثار خدمت به بیماران کرده بودند، در سینه داشتم، عریضه‌‌ای تقدیم مقام معظم رهبری نمودم که موافقت فرمایند این برباد رفتگان در یاد مانده به عنوان شهدای خدمت محسوب شوند، گرچه سوز جانگداز شهادت این عزیزان همواره مغز استخوانم را خواهد گداخت، مع‌‌الوصف موافقت محبت‌‌آمیز ایشان که مدافعان سلامت همچون مدافعان حریم مرزهایمان در دفاع مقدس و مدافعان حرم ستارگان تابناک آسمان و شهادت می‌‌مانند و می‌‌درخشند، افتخاری است برای جامعه بهداشت و درمان کشور که شبانه روز در دفاع از حریم سلامت مردم سرزمینشان جانفشانی می‌‌کنند .امید است روح بلند این عزیزان همنشین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باشد.
این ابراز لطف و قدرشناسی محبت آمیز رهبر فرزانه انقلاب، خدمتگزاران صدیق نظام سلامت را بیش از پیش و دلسوزانه در عرصه خدمت نگاه خواهد داشت. برای این عزیزان علو درجات و برای همکاران ارجمندم در سراسر کشور تندرستی و بهروزی مسئلت دارم .

سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

 

مربوطه به : شهدامعارفاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :