کدخبر : 24457 |

مراسم تحویل سال جدید در بقاع متبرکه استان برگزار نمی‌شود


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: برای پیشگیری از بالا رفتن سرعت شیوع بیماری کرونا، مراسم تحویل سال جدید در بقاع متبرکه استان مازندران برگزار نمی‌شود.

  به گزارش بقاع نیوز از استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی اظهار کرد: طی روزهای گذشته دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مراسم سخنرانی حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب که همه ساله در روز اول سال نو در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شد، امسال به علت توصیه‌های بهداشتی برای جلوگیری از گسترش بیماری ناشی از ویروس کرونا برگزار نخواهد شد و معظم‌له به مشهد مقدس سفر نخواهند کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به توصیه‌های مؤکّد بهداشتی در شرایط کنونی که پیشگیری از خطر ابتلا به بیماری کرونا ضروری است، سازمان اوقاف و امور خیریه تمهیداتی مهمی را اتخاذ کرده است تا بتواند از سلامت آحاد جامعه صیانت کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اعلام اینکه مراسم تحویل سال جدید در بقاع متبرکه استان برگزار نمی‌شود گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برای ایام سال جدید برنامه‌ای برای پذیرش و اسکان زائران و مسافران در زائرسرای امامزادگان نداریم.

این مسؤول با بیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه استان روزانه ضدعفونی می شوند، افزود: درب های ورودی و خروجی اماکن متبرکه، ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی، زائرسرا و تمام سطوحی که مردم با آن تماس دارند، در نوبت‌های مختلف با مواد شوینده ضدعفونی و استریل می‌شوند.

حیدری خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان و تاکید مسئولان بر رعایت نکات بهداشتی، تجمع و تهیه و توزیع غذایی نذری در امامزادگان و بقاع متبرکه تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.

وی بیان کرد: خادمان و هیئت امناء هر روز در چند نوبت نسبت به ضدعفونی بقاع متبرکه اقدام می کنند و کلیه اقدامات بهداشتی رعایت می شود اما پرهیز از تجمعاتی که سبب انتشار بیماری کرونا می‌شود تا اطلاع ثانوی باید مدنظر قرار گیرد.

مربوطه به : أماكن مذهبيمساجدتكيه،حسينيه وهیئت هااجتماعیسیر و سفراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :