کدخبر : 24414 |

مراکز افق در بقاع متبرکه افتتاح می‌شوند


حجت‌الاسلام فائزی از فعالیت مراکز افق در بقاع متبرکه خبر داد و گفت: اقدامات این مرکز در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی علاوه بر تحت پوشش قرار دادن محیط بقعه در سطح شهرستان‌ها نیز اجرا می‌شود.

«حجت‌الاسلام فائز فائزی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه ریئس سازمان اوقاف و امور خیریه مرکز فرهنگی قرآنی اوقاف به مرکز اجتماعی فرهنگی قرآنی سازمان اوقاف تحت عنوان (افق) ارتقا یافت.

 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان ادامه داد: مراکز افق با گستره فعالیت بیشتری در بقاع متبرکه آغاز بکار خواهند کرد که اقدامات این مرکز در بخش های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی علاوه بر تحت پوشش قرار دادن محیط بقعه در سطح شهرستان ها نیز فعالیت هایی خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه این مرکز با پنج هدف آغاز به‌کار کرده است اذعان داشت: با توجه فرموده مقام معظم رهبری تحت عنوان اینکه بقاع متبرکه باید تبدیل به قطب فرهنگی شوند، تقویت کارکردهای اجتماعی و قرآنی در راستای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب اولین هدف این مرکز خواهد بود.

 

حجت‌الاسلام فائزی با عنوان اینکه بسترسازی به منظور حضور و مشارکت نیروهای جوان از دیگر اهداف مرکز افق خواهد بود تصریح کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی، الگوسازی خدمات اجتماعی متناسب با آموزه‌های دینی و ترویج معارف قرآنی از دیگر اهداف مرکز افق است.

 

وی از راه‌اندازی مهدهای قرآن در قالب طرح افق خبر داد و افزود: بر اساس رایزنی‌های انجام شده در حال راه‌اندازی مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن کریم در بقاع متبرکه هستیم که به محض تامین اعتبار و آمادگی وسایل آموزشی افتتاح خواهند شد.

 

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف خوزستان در پایان ضمن عنوان اینکه مرکز افق تحت نظر معاون فرهنگی سازمان اوقاف فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد اضافه کرد: احداث گلخانه در بقاع متبرکه، آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، برگزاری دوره‌های آموزشی و … از دیگر خدمات این مرکز خواهند بود.

 

پایان پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاخبارپایگاهبقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :