کدخبر : 24385 |

 فقط احمق‌ها می‌توانند ضریح را لیس بزنند/مجازات خاطیان بازداشت شده چند سال حبس است؟


عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: خشکه‌مقدس‌ها همیشه به دین ضربه می‌زنند و متاسفانه آن‌طور که لازم است تذکر و اخطار هم نمی‌گیرند.

روحانیِ اصولگرا: فقط احمق‌ها می‌توانند ضریح را لیس بزنند/خُشکه‌مقدس‌ها آنطور که لازم است تذکر نمی‌گیرند/مجازات خاطیان بازداشت شده چند سال حبس است؟

به گزارش بقاع نیوز،حجت الاسلام سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارزدر گفت و گو با خبرنگار اعتمادآنلاین ، اظهار داشت: سال ۹۸ به بدترین شکل ممکن رو به پایان است. چنانچه اسفندماه یک کانون امتحان، آزمایش، آموزش و انتخاب ویژه است تا همه بدانیم چطور به کرونا واکنش نشان دهیم. نکته روشن این است که انسان در هر شرایطی باید شایستگی و بایستگی خودش را به خوبی نشان دهد.

این چهره حوزوی گفت: به طور کلی باید از افراط و تفریط جداً پرهیز کنیم. دوری از افراط و تفریط یعنی اینکه مقدسات جای خودش را دارد، نظافت هم جای خودش را و بهداشت و قانون هم باید حتماً رعایت شود. حرم همه ائمه معصومین جایگاهی باارزش و بسیار محترم است، اما اینکه در زیارت به لیسیدن ضریح اقدام کنیم،‌ کاری من‌درآوردی است که فقط از خُشکه‌مقدسان احمق برمی‌آید.

اکرمی افزود: انسان به امام یا امامزاده احترام می‌گذارد و از ایشان طلب کمک می‌کند. اما اینکه برای نشان دادن ارادت، بهداشت زیر پا گذاشته شود بار دیگر می‌گویم، فقط یک احمق می‌تواند وقتی توصیه می‌شود از یکدیگر یک متر فاصله بگیریم، برود و ضریح را لیس بزند.

او اضافه کرد:‌ فیلم‌های چنین صحنه‌هایی در جهان پخش می‌شود و آنها با این کارها دین را قضاوت می‌کنند که همین نشان می‌دهد،‌ این قبیل کارها چقدر بد و کریه هستند.

سید رضا اکرمی در پایان صحبت‌هایش گفت‌: خُشکه‌مقدس‌ها همیشه به دین ضربه می‌زنند و متاسفانه آن‌طور که لازم است تذکر و اخطار هم نمی‌گیرند.

مربوطه به : أماكن مذهبياخبار ویژهاخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهبقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :