کدخبر : 24358 |

ضدعفونی بقاع متبرکه استان تهران


اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران به منظور جلوگیری از انتقال بیماری کرونا ویروس همه بقاع متبرکه را ضد عفونی می کند.

به گزارش بقاع نیوز، محمد رضا نظری مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران از ضد عفونی کردن تمامی بقاع متبرکه این استان خبر داد و گفت: « با توجه به شیوع بیماری کرونا ونزدیک شدن سال نو و حضور زائران و عاشقان اهل بیت(ع) در امامزادگان به منظور حفظ سلامتی هموطنان و زائران عزیز تمامی بقاع متبرکه شهر تهران و شهرستان های اطراف این استان روزانه در چندین نوبت ضد عفونی می شود. همچنین تمامی کفشداری های بقاع متبرکه موظفند به طور مرتب کفشداری ها را ضد عفونی کرده و از کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف برای نگهداری کفش زائران استفاده کنند. استفاده از کیسه های پارچه ای چند بار مصرف در بقاع ممنوع است.»
نظری در ادامه ضمن دعوت از زائران به حفظ آرامش و رعایت بهداشت در بقاع متبرکه توصیه کرد: « به زائران عزیزی که جهت زیارت بقاع متبرکه در این اماکن مقدس حضور می یابند توصیه می شود حدالامکان از سجاده و مهر شخصی استفاده کنند و از بوسیدن ضریح اجتناب کنند. .
وی در پایان گفت: تا اطلاع ثانوی بقاع متبرکه از برگزاری مراسمات و اجتماعات غیر ضروری خوداری نمایند و همچنین از توزیع هر گونه غذای نذری و نذورات فاقد بسته بندی تا زمان اعلام رفع خطر آلودگی عمومی جلوگیری شود.

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهبقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :