کدخبر : 24332 |

قرنطینه کردن شهرها یا بستن مراکز پرتجمع / بسته شدن موقت و محدودیت تردد در حرم حضرت معصومه(ع) و مسجد جمکران


در حالی که چند روز از اعلام مشاهده اولین بیمار کرونا در ایران می‌گذرد و تاکنون چند نفر نیز کشته شده‌اند، هنوز تصمیمی مبنی بر قرنطینه کردن شهرها یا بستن مراکز پرتجمع در شهرهای پرخطر گرفته نشده است.

بقاع نیوز به نقل ازبرتربن‌ها: در حالی که چند روز از اعلام مشاهده اولین بیمار کرونا در ایران می‌گذرد و تاکنون چند نفر نیز کشته شده‌اند، هنوز تصمیمی مبنی بر قرنطینه کردن شهرها یا بستن مراکز پرتجمع در شهرهای پرخطر گرفته نشده است.

در همین زمینه کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، روز پنجشنبه پیشنهاد محدودیت‌های موقتی برای رفت‌و‌آمد در مراکز مذهبی قم که محل حضور پرشمار مردم هستند مطرح کرد. اما یک روز بعد با انتشار عکسی از کشیدن میله مقابل ضریح و نشان دادن این که تجمع در حرم قم همچنان ادامه دارد به آن واکنش نشان داد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «این به اصطلاح تمهیدات! در حرم، زیارتگاه‌ها و بقاع متبرکه شهر قم و مسجد جمکران، کمکی به محدودیت انتشار و قطع زنجیره انتقال نخواهد کرد و ساده‌انگاریست. از محدودیت موقت رفت و آمد به حرم و جمکران و تعویق تجمعات و همایش ها گریزی نیست …»

تصمیمات تازه برای حرم و مسجد جمکران

بر اساس اخبار برترین‌ها شورای تامین قم در دو روز اخیر تصمیماتی مبنی بر محدودیت آمد و شد به مراکز پرتجمع از جمله حرم حضرت معصومه(ع) و مسجد جمکران گرفته و تصمیم به بسته شدن این دو مکان مذهبی تایید شده است. اما این تصمیم هنوز به مرحله اجرا درنیامده و منتظر هماهنگی با دیگر نهادهاست. بر اساس همین خبر امشب در شورای‌عالی امنیت ملی کشور در این مورد صحبت خواهد شد و اگر توافق مراکز مرتبط اخذ شده باشد، دستور بسته شدن موقت و محدودیت تردد در حرم حضرت معصومه(ع) و مسجد جمکران اعلام خواهد شد.

قم در روزهای اخیر بالاترین آمار ابتلا به ویروس کویید-۱۹ و مرگ بر اثر این بیماری را داشته و توصیه مقامات مسئول این است که مردم تا حد امکان از سفرهای غیرضروری به این شهر و مراودات با اهالی پرهیز کنند.

مربوطه به : آخرین عناوینعتبات عالياتأماكن مذهبياجتماعیسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :