کدخبر : 24149 |

سردار شهید سلیمانی متعلق به همه مردم است/کربلا و نجف میزبان شهدای مقاومت + عکس وفیلم


سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی مربوط به قشر و گروه خاصی از جامعه نبود بلکه مربوط به همه مردم در داخل از کشور و محبوب دل‌ها بود.

به گزارش خبرنگار بقاع خبر:پیکر مطهر سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر شهدای مقاومت در مراسم شکوهی در بغداد، کاظمین در کربلای معلی وحرم مطهر امیرالمومنین علی (ع) تشییع شد.

کربلای معلی شهر حزن و اندوه شده است. اقدامات مقدماتی در این شهر برای میزبانی پیکرهای شهدا انجام شده وهزاران نفر از مردم کربلا جهت تشیع پیکر شهدای مقاومتدر بین الحرمین حضور یافتند . بسیاری از مردم عراق از استان‌های نزدیک کربلای معلی وارد این شهر شدند . کسبه شهر مقدس کربلا مراکز تجاری و مغازه های خود را تعطیل کرده اند تا در مراسم تشییع پیکرهای شهیدان سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس و شهدای همراه آنها شرکت کنند.

 

تشیع پیکر شهدای مقاومت در کربلا

پیکرمطهر شهید سپهبد سلیمانی و سایر شهدای حادثه تروریستی پس از تشییع در بغداد وارد منطقه طویریج در نزدیکی کربلا شد و پس از تشییع در طویریج به کربلا رسید. به گزارش رسانه‌ها، این حضور مردم عراق در سال‌های اخیر برای تشییع شخصیت‌های برجسته بی‌سابقه بوده است.

 

پیکرهای پاک شهدای مقاومت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به همراه دیگر همرزمان‌شان شنبه شب با حضور گسترده و بی‌نظیر هزاران نفر گروه‌های مردمی شامل شخصیت‌ها و مسؤولان، روحانیان، عشایر و نیروهای مسلح به ویژه الحشد الشعبی تشییع شدند.

 

پیکر مطهر شهید سلیمانی و سایر شهدای حمله روز گذشته وارد بین الحرمین و حرم مطهر امام حسین(ع) شد ودر میان جمعیت انبوه تشییع کنندگان در حرم مطهر امام حسین(ع) طواف داده شد. مردم نیز با سر دادن شعار لبیک یا حسین پیکرهای مطهر شهدا را تشییع کردند.طنین شعار “عهد والله یا قاسم سلیمانی” در عراق

 

مردم عراق در تشییع شهدای حادثه تروریستی، شعار “نطیع امر الولایه و علی السیستانی، عهد والله یا قاسم سلیمانی/ از دستورات ولى و سید علی سیستانی اطاعت مى‌کنیم، این عهدی است با خدا ای قاسم سلیمانی” سر دادند. شعار دیگر آنها “تاج تاج على راس، سید علی سیستانی” است.

 

پیکر مطهر شهدا درنجف اشرف تشیع شد .

پیکر مطهر شهید سلیمانی و سایر شهدای حمله روز گذشته وارد نجف اشرف شد ودر میان جمعیت انبوه تشییع کنندگان در حرم مطهر امام علی(ع) طواف داده شد.

پیش از ورود پیکرهای شهدا به نجف برای تشییع، «سید محمد رضا سیستانی» فرزند آیت‌الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق به نمایندگی از حضرت آیت الله سیستانی ، با حضور در فرودگاه نجف، در آیین رسمی استقبال از شهدای مقاومت شرکت کرد.  اساتید و طلاب نجف اشرف حضور گسترده ای داشتند.مرجع عالی دینی عراق

با وجود تأخیر چند ساعته به علت طولانی شدن مراسم تشییع شهدا و ازدحام بی سابقه جمعیت در بغداد و کربلا، مردم نجف از صبح شنبه در خیابان‌ها و محوطه بارگاه منور امیرالمومنین حضرت علی (ع) بی صبرانه منتظر ورود پیکرهای شهدا بودند تا با سرداران شهید سپاه اسلام وداع کنند.

مردم از قشرهای مختلف در میان اشک و ماتم و حزن و اندوه با شعارهای الله اکبر، الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شیطان، پیکرهای شهدا را تشییع کردند.

آیت‌الله شیخ بشیر نجفی و آیت‌الله سید محمد حکیم از مراجع چهارگانه نجف در حرم امیرالمومنین (ع)  از پیکرهای شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر یاران این دو سردار بزرگ سپاه اسلام استقبال کردند.

پیکرهای پاک شهدا سپس بر دوش جمعیت عزادار و دلسوخته نجف در حرم مطهر امام علی (ع) تشییع شدند.

ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و قیس الخزعلی دبیرکل عصائب الحق عراق از تشکیلات زیرمجموعه الحشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) نیز از دیگر چهره‌ های حاضر در آیین تشییع سرداران شهید جبهه مقاومت بودند.

استقبال مردم نجف از آیین تشییع و پیکرهای مطهر، آن چنان چشمگیر و گسترده بود که مراسم‌ وداع با شهیدان تا بامداد یکشنبه به درازا کشید.

مردم عراق و طلاب نجف در این مراسم باشکوه در حرم امام علی(ع) فریاد الله اکبر سر دادند و آمریکای جنایتکار را شیطان بزرگ خواندند و خواستار مقابله با اقدامات جنایاتکارانه این رژیم تروریستی شدند.

حضرت آیت الله بشر نجفی از مراجع نجف نیز در مراسم تشییع شرکت کرد . این مرجع تقلید هنگام نماز بر پیکر شهدا اشک می ریخت.

 

پیکر شهید سلیمانی و شهدای مقاومت پس از اقامه نماز توسط حضرت آیت الله بشیر نجفی حول ضریح مطهر امیرمؤمنان طواف داده شد.

 

بر اساس گزارش ها، مردم عراق از استان های مختلف و مناطق سنی نشین در این مراسم باشکوه شرکت داشتند.

 

گفتنی است، مراسم تشییع پیکر شهیدان سلیمانی و المهندس، صبح روز شنبه با حضور خیل عظیمی از مردم عراق ابتدا در کاظمین و سپس در بغداد و پس از آن نیز در کربلای معلی برگزار شد و تشییع‌کنندگان با سر دادن شعار ضد آمریکایی، خواستار انتقام خون این شهدا و اخراج اشغالگران آمریکایی از خاک کشورشان شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، پیکر شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس از نجف اشرف به شهر اهواز در جنوب غرب ایران منتقل شد تا امروز در این شهر تشییع شود.

 

 

اننهای پیام/

علی سامعی

 

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتمعارفشهدامدافعان حرماخبار ویژهاخبارپایگاهویدئو های ارسالیبقاع متبرکهویدئوچند رسانه یاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :