کدخبر : 24128 |

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران


حضور میلیونی مردم تهران در این مراسم، دشمنان جمهوری اسلامی ایران را همچون همیشه مات و مبهوت کرده است.

به گزارش بقاع خبر:باشگاه خبرنگاران جوان نوشت،مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در تهران از همان ساعات اولیه قبل از شروع مراسم در رسانه‌های جهان بازتاب داشت.

سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، فرمانده الحشد الشعبی و تعدادی دیگر از مبارزان و فرماندهان مقاومت جبهه مقاومت طی حمله ناجوانمردانه بامداد جمعه نیرو‌های متجاوز و تروریست آمریکایی به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

کشورهای مختلف و مقامات بسیاری از گوشه و کنار جهان، این جنایت ضد بشری آمریکا را محکوم کرده‌اند.

ایران و گروه‌های مقاومت هشدار داده‌اند پاسخ سختی به این اقدام وحشیانه آمریکا خواهند داد.


خبرنگار نیویورک‌تایمز در پیامی توئیتری نوشت: مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران آغاز شد. میلیون‌ها نفر در خیابان‌ها هستند. دریای بی پایان مردم از ساعت ۶ صبح [به خیابان‌ها آمده‌اند]. در ۲۵ سال گذشته هرگز چنین مراسمی دیده نشده است [بی‌سابقه بوده است].

مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است


ماری لوئیس کلی، خبرنگار و مجری رادیو NPR آمریکا در حساب توییتری خود نوشت: ترافیک صبحگاهی در مسیر تشییع پیکر [سردار] سلیمانی. بسیاری از خیابان‌ها بسته شده و در هرجایی در مرکز تهران که شما بروید، پلاکارد‌هایی مانند این را مشاهده می‌کنید که [آیت‌الله] خامنه‌ای با [سردار] سلیمانی دیده می‌شوند.

مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است


پیام توئیتری «ولی نصر» رئیس سابق دانشکده مطالعات پیشرفته بین‌المللی دانشگاه جان هاپکینز در توصیف مراسم تشییع سردار سلیمانی: به ابعاد جمعیت در تشییع جنازه (سردار) سلیمانی نگاه کنید. این (مسئله) در خاورمیانه نقطه عطفی است.

مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است


روزنامه تایمز اسرائیل با تیتر «تجمع سوگواران سلیمانی در خیابان‌های تهران با شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل» به مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت و نوشت: «رهبر ایران بر پیکر سردار سلیمانی نماز خواند و دختر سلیمانی گفت که ترامپ عروسکی در دستان صهیونیست‌های جهان است».
بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

جروزالم پست
 با بازتاب سخنان دختر سردار سلیمانی در مراسم تشییع پیکر مطهر پدرش در دانشگاه تهران نوشت: «دختر فرمانده کشته شده (شهید) نیروی قدس، قاسم سلیمانی به آمریکا و اسرائیل هشدار داد و گفت: فکر نکنید همه چیز با شهادت پدرم تمام شده است».

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران


بخش انگلیسی شبکه العربیه با بازتاب سخنان دختر سردار سلیمانی نوشت: دختر فرمانده (شهید) قاسم سلیمانی به جمعیت عظیم حاضر در مراسم تشییعی که در تهران برگزار شده، گفت آمریکا و هم‌پیمان آن، اسرائیل بخاطر (شهادت) پدرش، با «روزی تاریک» مواجه هستند. وی همچنین افزود: خانواده‌های سربازان آمریکایی در منطقه باید در انتظار مرگ فرزندانشان، روزهایشان را سپری کنند.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران


خبرگزاری فرانسه نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بر پیکر ژنرال (سردار قاسم) سلیمانی نماز خواند. صبح امروز دوشنبه مرکز تهران برای ادای احترام به سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بامداد جمعه در حمله آمریکا به عراق شهید شد، مملو از جمعیت بود.

به گفته گزارشگر خبرگزاری فرانسه، مردم که تصاویری از چهره قهرمانشان را در دست داشتند، پیش از ساعت هشت صبح (ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ) در اطراف دانشگاه تهران جمع شدند. فوج جمعیت که زیر آفتاب و در هوای بسیار سرد در اطراف دانشگاه تهران حضور دارند یا کیلومتر‌ها در خیابان‌های انقلاب و آزادی راه می‌روند و پرچم‌های قرمز (رنگ خون شهدا) یا پرچم ایران و همچنین پرچم‌های لبنان و عراق را تکان می‌دهند.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

در خیابان‌های تهران شعار‌های «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» طنین انداز است و صدای پیش‌زمینه مرثیه عزا با صدا‌های مردانه از بلندگو‌ها پخش می‌شود.

مردی پیشانی بند «انتقام سخت» (#hard_revenge) بر پیشانی بسته بود و پلاکارد‌هایی نیز با مضمون دعوت به انتقام شهادت سردار سلیمانی، همچنین به زبان انگلیسی، در دست مردم بود.

خبرگزاری فرانسه همچنین با انتشار ویدئویی نوشت: «سوگواران در تهران، پایتخت ایران گرد هم آمدند تا به قاسم سلیمانی، فرمانده ارشد ایرانی که در حمله هوایی آمریکا به بغداد کشته (شهید) شد، ادای احترام کنند».

شبکه رادیویی «فرانس انفو» تصاویر مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران را به صورت مستقیم پوشش داد و در صفحه خود در توئیتر با انتشار تصویری نوشت: مرکز تهران برای بزرگداشت سردار سلیمانی مملو از جمعیت است.


شبکه تلویزیونی فرانسوی ت اف یک TF۱ و نشریه فرانسوی لوپوئن در صفحات خود در توئیتر حضور گسترده مردم در تهران در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی را پوشش دادند.

ت اف یک در صفحه خود در توئیتر نوشت: در اوج تنش بین ایران و آمریکا، مرکز تهران برای ادای احترام به سردار سلیمانی مملو از جمعیت است.

لوپوئن نیز در پیامی توئیتری نوشت: جمعیت گسترده برای تجلیل از سردار سلیمانی در تهران.


رسانه‌های پاکستان اعم از شبکه‌های خبری، مطبوعات و پایگاه‌های خبری الکترونیکی وداع میلیونی ملت ایران با پیکر سردار قاسم سلیمانی و هم رزمانش را به طور گسترده بازتاب دادند.

بسیاری از رسانه‌های معتبر پاکستان و روزنامه‌های این کشور مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در شهر‌های مختلف ایران را در صفحه نخست خود به صورت تصویری به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری «سچ تایمز» نیز نوشت: میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع فرمانده نیروی قدس ایران شرکت کرده و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.

شبکه خبری “۹۲ نیوز” پاکستان با بیان اینکه میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع سردار  سلیمانی در شهر‌های مختلف ایران و عراق شرکت کردند، افزود: پیکر سردار سلیمانی قرار است روز سه شنبه در زادگاهش در شهر کرمان به خاک سپرده شود.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

شبکه‌های خبری پاکستان نیز در بولتن‌های خبری خود تصاویری از تشییع سردار دل‌ها سپهبد قاسم سلیمانی را منتشر کردند.

یادآور می‌شود مردم پاکستان نیز همزمان با تشییع سردار قاسم سلیمانی در ایران با حضور گسترده در شهر‌های مختلف این کشور از جمله شهر‌های اسلام آباد، راولپندی، لاهور و کراچی یاد و خاطره این شهدید مقاومت را گرامی داشتند.


روزنامه «لوسوار» تصاویر مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و هم‌رزمانش را در تهران منتشر کرد. این روزنامه بلژیکی در توئیتی نوشت: سیل جمعیت در مرکز تهران برای ادای احترام به سردار سلیمانی.


شبکه المیادین نیز گزارش داد: خون شهید سردار قاسم سلیمانی، انقلاب جدیدی در ایران به راه انداخته است که همه ایرانی‌ها درباره آن متحد هستند و از آمریکا نفرت دارند. خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در تهران گفت: از نخستین ساعت صبح امروز، تجمع مردم در مسیر تشییع پیکر شهدا در خیابان‌های تهران، پایتخت ایران آغاز شد. بسیاری از خیابان‌های تهران به علت حضور گسترده مردم، بسته شده است و به همین علت، خیلی از این افراد، به صورت پیاده خود را به محل برگزاری مراسم رسانده‌اند. موج حضور جمعیت به اندازه‌ای است که ما مجبور شدیم از چند کیلومتری این محل، از خودرو پیاده شویم. همه در اینجا ناراحت هستند و عکس‌هایی از شهید قاسم سلیمانی و آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران و نیز تصاویری از شهید حججی در دست دارند.

 

خبرنگار این شبکه افزود: شاهد شعار‌های مردم هستیم که تاکید می‌کنند برای گرفتن انتقام آماده هستند. شرکت کنندگان در این مراسم بر لزوم گرفتن انتقام و دادن پاسخ به این ترور، تاکید دارند. بر روی پلاکارد‌هایی که مردم در دست دارند تاکید شده است که ایران نباید در برابر این جنایت آمریکا سکوت کند. مردم تهران از شهید سردار سلیمانی با نام ”سردار قلب‌ها“ یاد می‌کنند. ایرانی‌ها توافق نظر دارند که او دارای بیشترین محبوبیت در این کشور است. می‌توانم بگویم که خشم شدیدی سراسر ایران را فرا گرفته است. آمریکا با ترور شهید قاسم سلیمانی توانست انقلاب جدیدی در داخل ایران به راه بیاندازد. با وجود بعضی اختلافات در داخل ایران بین جریان‌های سیاسی، اما اکنون همه درباره لزوم پاسخ دادن به این جنایت و نفرت از آمریکا، توافق نظر دارند. اکنون می‌توان گفت ۸۲ میلیون ایرانی، از آمریکا نفرت دارند. این موضوع، دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی را ثابت می‌کند که ایرانی‌ها از ترور قاسم سلیمانی خوشحال هستند.


شبکه تلویزیونی راشاتودی با قطع تمامی برنامه‌های خود،  مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در تهران را به طور مستقیم پخش کرد.

 

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران


روسیا الیوم در پایگاه اینترنتی خود نوشت: وداع با سلیمانی در تهران بزرگ‌ترین مراسم تشییع پس از تشییع (امام) خمینی (ره) است.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران


فعال کویتی، تشییع میلیونی پیکر‌های سرداران شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را شبیه به همه پرسی مردمی در سراسر جهان درمورد انتخاب و روی آوردن به محور مقاومت در برابر محور آمریکایی صهیونیستی دانست.

عبدالوهاب جابر جمال ،در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت: آنچه مشاهده می‌کنیم از تشییع میلیونی پیکر‌های قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و مجالس عزایی که در عراق، ایران، لبنان، غزه، یمن و بسیاری از کشور‌های جهان برپا شده و می‌شود شبیه به همه پرسی مردمی در سراسر جهان درمورد پیوستن به محور مقاومت برضد محور آمریکایی و صهیونیستی است.

در بخش پایانی پیام این فعال کویتی آمده است این توییت با پاسخ گسترده مردمی در تایید و برتری محور مقاومت مواجه شده است.


شبکه فرانس ۲۴ گزارش داد میلیون‌ها نفر از مردم ایران روز دوشنبه در مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در تهران شرکت کردند. مجری شبکه گفت: انبوه جمعیت شرکت کننده در مراسم ادای احترام به سردار سلیمانی بسیار قابل توجه است. همان گونه که در تصاویر شاهد هستید، در حال حاضر نیز سراسر ایران شاهد برگزاری تظاهرات تازه‌ای است.

به گزارش این شبکه تلویزیونی، در پی ترور این فرمانده ایرانی، بیم آن می‌رود که آتش در خاورمیانه شعله ورتر شود. مقامات ایران نیز فریاد انتقامجویی سر داده اند. مردم ایران روز یکشنبه در سراسر این کشور تظاهرات برپا کردند. انبوه جمعیت در راهپیمایی مردم مشهد پس از ورود پیکر سردار سلیمانی به این شهر مقدس ایران بسیار قابل توجه بود.


روزنامه فرانسوی لوپاریزین مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران را با توئیت «جمعیت انبوه در تهران برای تجلیل از سردار سلیمانی» پوشش داد.


خبرنگار روزنامه فرانسوی لوفیگارو: گسترده‌ترین تجمع در ایران بعد از رحلت امام خمینی (ره)

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

«ژرژ ملبرونو» خبرنگار روزنامه فرانسوی لوفیگارو در توئیتی نوشت: تجمعاتی که از دیروز در ایران به مناسبت بزرگداشت سردار سلیمانی برگزار می‌شود به احتمال زیاد گسترده‌ترین تجمع بعد از رحلت آیت‌الله خمینی در سال ۱۹۸۸ است.


عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم در توئیتی نوشت: این تشییع میلیونی بی‌سابقه شهید سلیمانی و همراهانش، مردم ایران و متحدان این کشور را برای رویارویی گسترده در چند جبهه با حضور چند گروه آماده می‌کند. انتقام، نزدیک شده است. انتظار اعدام از اجرای آن دردناک‌تر است. در روز‌های آینده همه چیز مشخص خواهد شد.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران


دریای سوگواران در تهران

پایگاه اینترنتی الجزیره انگلیسی ضمن انتشار عکسی از مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در صفحه نخست خود نوشت: دریای سوگواران در تهران؛ درخواست‌ها برای انتقام در پی ترور سلیمانی افزایش یافته است.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران


شبکه‌های مختلف تلویزیونی در سطح بین‌المللی برگزاری مراسم وداع با سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را که بامداد روز جمعه در حمله هوایی تروریستی آمریکا در عراق به شهادت رسید، به صورت زنده پوشش دادند.

شبکه‌های تلویزیونی سی ان ان، بی بی سی، الجزیره، رویترز، فرانس ۲۴ با پوشش زنده این مراسم با شکوه اعلام کردند میلیون‌ها نفر از مردم سوگوار تهران در این مراسم حضور یافتند تا سردار شهید قاسم سلیمانی را طی مراسمی با شکوه بدرقه کنند.

عکس منتخب رویترز از مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

رویترز

مجری شبکه تلویزیونی بی بی سی گفت میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع پیکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس و یارانش در تهران حضور یافته‌اند تا به این سردار ادای احترام کنند. او همچنین گفت مراسم خاکسپاری سردار سلیمانی هم قرار است روز سه شنبه در زادگاهش در کرمان برگزار شود.

شبکه تلویزیونی سی ان ان تصاویر زنده‌ای را از تهران و تجمع گسترده مردم به منظور حضور در مراسم تشییع پیکر پاک سردار قاسم سلیمانی منتشر کرد. مجری برنامه سپس گفت به سبب شهادت سردار قاسم سلیمانی سه روز عزای عمومی در ایران اعلام شده است. بر اساس گزارش‌ها میلیون‌ها نفر در سراسر ایران در مراسم سوگواری برای سردار سلیمانی حضور دارند.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران


حضور میلیونی مردم تهران در مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های گروهی ایتالیا داشت.

تلویزیون ایتالیا نیز با پخش مستقیم بخشی از این مراسم باشکوه اعلام کرد «اقیانوسی از مردم در تهران برای تشییع پیکر سردار سلیمانی شرکت کرده‌اند.»


حضور گسترده مردم ایران در مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در رسانه‌های آلمان به ویژه اشپیگل بازتاب گسترده‌ای داشت.

اشپیگل نوشت: دختر سردار سلیمانی، «روز سیاه» را برای آمریکایی‌ها اعلام کرد.

اشپیگل آنلاین نیز تصاویری از تشییع باشکوه پیکر‌های سرداران مقاومت را در سایت خود منتشر کرد.


خبرگزاری‌ها، پایگاه‌ها و مطبوعات عربی، حضور میلیونی ملت ایران را در مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، نایب رئیس سازمان بسیج مردمی عراق و همرزمان آن‌ها بازتاب دادند.

خبرگزاری سانا با اشاره به مشارکت میلیونی مردم در شهر تهران و دیگر استان‌ها در این مراسم و حضور مقام معظم رهبری برای اقامه نماز بر پیکر‌های شهدا، افزود شرکت کنندگان در این راهپیمایی، علیه آمریکا و جنایت وحشیانه آن شعار سردادند.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

از سوی دیگر، القدس العربی با انتشار تصویری از حضور گسترده مردم ایران در این مراسم، افزود: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم ایران نماز را بر پیکر سردار سلیمانی اقامه کردند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران و ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در کنار رهبر ایران حضور داشتند.

شرکت‌کنندگان در این مراسم تصاویر فرمانده سپاه قدس و پرچم‌های قرمز به رنگ خون شهدا و پرچم‌های لبنان و عراق را در دست داشتند و موج جمعیت در اطراف دانشگاه تهران محل برگزاری نماز و در طول چندین کیلومتر در خیابان انقلاب و آزادی دیده می‌شد.

این پایگاه افزود: پلاکارد‌هایی در دست شرکت کنندگان در این مراسم بود که به زبان انگلیسی روی آن‌ها نوشته شده بود: «انتقام سخت».

از سوی دیگر، خبرگزاری اسپوتنیک با انتشار تصویری از اقامه نماز بر پیکر شهدا، نوشت: میدان انقلاب و دانشگاه تهران عرصه حضور گسترده مردم در تشییع پیکر سلیمانی و همراهانش بود.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

خبرگزاری العهد لبنان هم با انتشار چندین تصویر از مردم شرکت کننده در مراسم تشییع پیکر شهدا، بر حضور میلیونی مردم تهران در این مراسم تاکید کرد.

خبرگزاری آناتولی با انتشار تصویری از اقامه نماز بر پیکر شهید سردار سلیمانی و همراهانش، به حضور گسترده مردم ایران در مراسم تشییع پیکر شهدا اشاره کرد. این خبرگزاری افزود: شرکت‌کنندگان در این مراسم شعار‌های «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند و خواستار گرفتن انتقام خون سردار سلیمانی شدند.

خبرگزاری عراق هم با انتشار تصویری از اقامه نماز بر پیکر شهدا، افزود رهبر انقلاب ایران بر پیکر سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانشان اقامه نماز کرد.

بازتاب تشییع پیکر سردار سلیمانی و همرزمانش در رسانه‌های چین
کانال ۱۳ «سی سی تی وی» چین و «سی جی تی ان» که شبکه انگلیسی زبانِ چین تلویزیون است، مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی را به همراه حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و همچنین مراسم اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری بر پیکر شهدا و سخنرانی‌ها را به صورت زنده و مستقیم پخش کردند.

تلویزیون چین در گزارش خود ضمن پخش مستقیم مراسم، اعلام کرد عزاداران ایرانی روز دوشنبه در خیابان‌های تهران به منظور مراسم ادای احترام به فرمانده نظامی ارشد کشورشان سردار قاسم سلیمانی که روز جمعه در حمله هوایی آمریکا در بغداد به شهادت رسید گردهم آمده اند.

برخی شبکه‌های اینترنتی و رسانه‌های معتبر این کشور مانند روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها نیز همچنان در حال پخش تصاویر مربوط به حضور میلیونی تشییع کنندگان پیکر سردار سلیمانی هستند.

روزنامه سعودی الشرق‌الاوسط با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع شهدای مقاومت در تهران نوشت: اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس سپاه قول ادامه راه سلیمانی و اخراج آمریکایی‌ها از منطقه را داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتمعارفشهدامدافعان حرمدین و اندیشهاخبار ویژهاخبارپایگاهبقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :