کدخبر : 25401 |

توجه واقفان جدید شهرضا به مؤسسات خیریه ، فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی و توسعه مسجد


ازابتدای سال جدید تاکنون ۶ وقف جدید در شهرستان شهرضا به ارزش ۱۰ میلیارد  ریال به ثبت رسیده است .

به گزارش بقاع خبربه نقل از سیناخبر: رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا گفت:  شهرستان شهرضا دارای۸۴۶ موقوفه متصرفی و غیر متصرفی است که از این تعداد، موقوفات متصرفی ۷۳۳ و موقوفات غیر متصرفی ۱۱۲ و موقوفات اشتراک‌التوالیه یک مورد است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با بیان این‌که تعداد کل رقبات شهرستان شهرضا ۳ هزار و ۱۳۴ رقبه است، افزود: از این تعداد، رقبات متصرفی ۲ هزار و ۲۳۰ و رقبات غیر متصرفی ۹۰۱ و رقبات اشتراک‌التوالیه ۳ مورد است.

وی با اشاره به این‌که تعداد کل بقاع متبرکه شهرستان‌های شهرضا و دهاقان ۱۷ بقعه است که از این تعداد ۱۳ بقعه در شهرضا و ۴ بقعه در شهرستان دهاقان واقع شده است، گفت: با همت واقفان خیراندیش تا کنون۶ وقف جدید در شهرستان شهرضا به ارزش ۹۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به ثبت رسیده است.

عرب با اشاره به موقوفات جدید شهرستان شهرضا بیان کرد: یک باب مغازه ۳ طبقه با مساحت ۸۷ متر مربع به ارزش ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با نیت کمک به مؤسسه خیریه، زمین مزروعی به مساحت یک هکتار به ارزش ۷ میلیارد ریال با نیت فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی، زمین مزروعی به مساحت ۱۰ هکتار به ارزش ۷۰ میلیارد ریال با نیت فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی از وقف‌های جدید شهرستان شهرضا است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با اشاره به وقف یک باب منزل مسکونی به مساحت حدود ۲۷۳ متر به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با نیت توسعه مسجد عنوان کرد: یک قطعه زمین به مساحت ۱۱۱ متر به ارزش یک میلیارد ریال با نیت توسعه مسجد و یک باب منزل مسکونی به مساحت حدود ۷۰۰ متر به ارزش ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با نیت توسعه مسجد از دیگر وقف‌های جدید شهرستان شهرضا است.

وی با تأکید بر این‌که اداره اوقاف نمی‌تواند در نیت موقوفه تصرفی داشته باشد و باید بر اساس نیت واقفان اجرای نیت انجام شود، خاطرنشان کرد: از جمله نیات واقفان کمک به خانواده‌های مستمند است که در این راستا در سال جاری در قالب تهیه و توزیع بسته‌های غذایی به تعداد ۱۷۰ بسته به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال و کمک‌های نقدی به خانواده‌های مستمند به تعداد ۳۸۵ خانوار به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال با همکاری ادارات و نهادهای حمایتی و هیأت امنای مساجد انجام شده است.

عرب ادامه داد: در زمینه اجرای نیت موقوفات کمک به مساجد شهرستان شهرضا که در سال جاری با توجه به نیت واقفان در ۴۵ مسجد به ارزش ۴۵۱ میلیون ریال که در قالب کمک‌های عمرانی،  فرهنگی، حق‌القدم امام جماعت و حقوق خادم مساجد انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با بیان این‌که اجرای نیت موقوفات کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت با توجه به نیت واقف خیراندیش تعداد ۲۰۰ بسته لوازم‌التحریر به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال تهیه و بین دانش‌آموزان تقسیم شد، اضافه کرد: یکی دیگر از نیات واقفان کمک به بقاع متبرکه است که در این زمینه با توجه به نیت واقفان برای کمک به فعالیت‌های جاری و عمرانی بقاع متبرکه به مبلغ ۷۳۰ میلیون ریال بوده است.

 

وی با اشاره به اجرای نیت موقوفات روضه‌خوانی در شهرستان شهرضا افزود: با همکاری ۱۵۰ نفر از طلاب حوزه‌های علمیه به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در ماه‌های محرم و صفر روضه‌خوانی انجام شده است.

عرب با اشاره به نیات واقفان در زمینه کمک به فعالیت‌های اجتماعی مانند تعمیر و نگهداری سقاخانه، نگهداری حمام‌های عمومی و امور بهداشتی گفت: در این زمینه اجرای نیت موقوفات اجتماعی شهرستان شهرضا با توجه به نیات واقفان به ارزش ۳۲۰ میلیون ریال انجام شده است.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیامامزادگاناخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :