کدخبر : 23859 |

بیش از دو میلیون و ٣٠٠ زائر اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند


نشست خبری ستادمرکزی اربعین دقایقی پیش با حضور دکتر حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی ازبعین و معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و اصحاب رسانه در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز،در این نشست دکتر ذوالفقاری با اشاره به استقبال زوار برای حضور در مراسم عظیم پیاده روی اربعین گفت: بیش از ٢ میلیون و ٣٠٠ هزار نفر تا کنون در سامانه سماح ثبت نام کرده اند .

رئیس ستاد مرکزی ازبعین افزود: روز گذشته ١۴ مهرماه ١۵٧ هزار گذرنامه صادر شده است که نسبت به سال گذشته افزایش ٢٩٧ درصدی داشته است و ۴٠٠ هزار مورد هم برگه تردد صادر شده است.

وی از باز بودن ۴ مرز چزابه، شلمچه، مهران و خسروی خبر داد و افزود: طبق آمار اعلام شده تا کنون ۴٧٩ هزار و ٧١٢ نفر از مرزها خارج شده اند که این تعداد نسبت به سال گذشته افزایش خوبی داشته است.طبق اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیشترین عبور زوار از مرز مهران بوده است.

دکتر ذوالفقاری بااشاره به اعزام ۶٠٠ هزار کامیون تغذیه و امکانات برای زائران اربعین گفت: علاوه بر خروج کامیون های تغذیه و امکانات در بخش حمل و نقل ، ١٢ هزار اتوبوس حمل و نقل زائران در ایام پیک اربعین را بر عهده دارند .

ذوالفقاری ادامه داد: به دلیل مشکلاتی که برای خود مردم که با وسیله شخصی خود به عراق می‌روند ایجاد می شود، تصمیم گرفته شد که در این ایام یعنی از دیروز تا پایان مهرماه کاپوتاژ خودروهای شخصی به داخل عراق صورت نگیرد. قیمت بنزین، نبود زیرساخت مثل جاده‌ها و نبود پارکینگ در کشور عراق موجب شد که ما با کشور عراق به این تصمیم برسیم.

وی درباره بحث امنیت در کشور عراق با اشاره به اینکه سه مرجع درباره بحث امنیت در عراق مطرح هستند، گفت: دولت عراق، ستاد اربعین در عراق و ستاد کل نیروهای مسلح مسئول امنیت در عراق هستند. ستاد کل نیروهای مسلح به دلیل اینکه امنیت در آن سوی مرزها را برعهده دارد در این بخش سهیم هستند. از سوی هر سه مرجع اعلام شده که هیچ نگرانی در خصوص امنیت در عراق وجود ندارد. البته ما هم تأکیداتی در این زمینه داشته ایم.

این نشست خبری با رونمایی از سامانه تردد زائران اربعین به پایان رسید.

 

مربوطه به : عتبات عالياتأماكن مذهبياجتماعیاخبار اربعیناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :