کدخبر : 23816 |

نخستین گروه زائران خارجی اربعین از مرز آستارا وارد ایران شدند


مسؤول کمیته استقبال ستاد اربعین حسینی آستارا، از ورود نخستین گروه از زوار خارجی عتبات عالیات از مرز آستارا به ایران خبر داد.

نخستین گروه زائران خارجی اربعین از مرز آستارا وارد ایران شدند

جمشید مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: یک‌صد نفر از زوار خارجی عتبات عالیات در قالب دو دستگاه اتوبوس امروز از طریق مرز زمینی این شهرستان وارد خاک جمهوری اسلامی ایران‌ شده و مورد استقبال مسؤولین دستگاه‌های اجرایی قرار گرفتند.

به گفته مسؤول کمیته استقبال ستاد اربعین حسینی شهرستان آستارا، زوار خارجی عتبات عالیات پس از اسکان و پذیرایی در موکب امام‌زادگان ابراهیم و قاسم (ع) جهت حضور در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی به سمت مرز مهران حرکت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه جهت اسکان و پذیرایی از زوار خارجی اربعین حسینی طبق سنوات گذشته دو موکب در محوطه پایانه مرزی و امام‌زادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان استقرار پیداکرده است، گفت: امسال ۱۲۰ خادم مسؤولیت اسکان و پذیرایی از زوار خارجی عتبات عالیات را عهده‌دار هستند.

مهدوی هدف از برگزاری پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی را تبعیت از نهضت عاشورا و ابراز انزجار از یزیدیان زمان دانست و افزود: حضور مسلمانان مختلف جهان اسلام در پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی لرزه بر جان دشمنان و استکبار جهانی می‌اندازد.

به گزارش فارس، طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته امسال بیش از ۱۵ هزار نفر از زوار خارجی کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان با عبور از مرز آستارا به جمع عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی ملحق شوند.

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :