کدخبر : 23814 |

آغاز فعالیت موکب اوقاف قم در سامرا از دوشنبه/ برپایی حسینیه جامع اوقاف در موکب قم


مدیرکل اوقاف استان قم گفت: موکب اداره کل اوقاف استان قم در شهرسامرا از دوشنبه هفته جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. 

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به برپایی موکب و اوقاف استان قم در شهر سامرا به مناسبت اربعین حسینی اظهار کرد: بارگیری تمام اقلام خریداری شده به وسیله چندین دستگاه ماشین آلات سنگین انجام و شب گذشته به سمت مرز مهران ارسال شده است.

وی افزود: این اقلام به وسیله ۳ دستگاه تریلی ۱۸ چرخ، دو دستگاه کامیون، یک دستگاه خاور، دو دستگاه وانت و یک دستگاه ۶ تن مجهز به سردخانه همراه با دو وانت به منظور پشتیبانی به مرز مهران ارسال شده اند و در صف گمرک برای خروج از کشور هستند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه ترخیص این محموله تا آخر وقت اداری امروز انجام می شود گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده اقلام مورد نیاز تا ظهر روز یکشنبه به شهر سامرا خواهند رسید.

وی ادامه داد: ۱۰ نفر نیروی فنی افتخاری اوقاف قم به سمت مرز حرکت کرده اند تا زودتر از سایر پرسنل زیرساخت های لازم برای برپایی موکب را فراهم کنند همچنین ۶۰ نفر دیگر از نیروهای مردمی فعال در بقاع متبرکه فردا به سمت مرزهای غربی حرکت می‌کنند.

اسکندری با اشاره به آغاز فعالیت اوقاف استان قم در شهر سامرا از روز دوشنبه هفته جاری خاطرنشان کرد: قرار است در این موکب روزانه ۵ هزار وعده صبحانه، ۶ هزار وعده ناهار و ۶ هزار وعده شام در بین زائران توزیع شود همچنین در صورت نیاز آمادگی برای افزایش وعده های غذایی تا ۳۰ هزار پرس در روز وجود دارد.

وی گفت: یک دستگاه کباب پز تمام اتوماتیک نیز برای تهیه غذای گرم و توزیع در بین زائران به موکب اوقاف استان قم در شهر سامرا ارسال شده است.

اسکندری افزود: با توجه به لزوم پیوست فرهنگی برای تمام موکب ها در ایام اربعین چهار نفر مبلغ روحانی در ۶ غرفه فرهنگی موکب اوقاف قم در شهر سامرا فعالیت می کنند که از جمله این غرفه می‌توان به کودک و نوجوان و نمایش فیلم‌های ۵ دقیقه ای با موضوع عاشورا و حادثه کربلا اشاره کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از برپایی حسینیه جامع اوقاف در موکب استان قم خبر داد و خاطرنشان کرد: این حسینیه از طرف همه موکب‌های اوقاف سراسر کشور برپا شده و برنامه‌های آن شامل سخنرانی و مداحی با حضور سخنرانان و مداحان کشوری است.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :