کدخبر : 23787 |

برگزاری آئین بدرقه زائرین اربعین در قالب طرح «بدرقه رهروان منتظر»


مدیر کل اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری آئین بدرقه زائرین اربعین در قالب طرح «بدرقه رهروان منتظر» با محوریت بقاع متبرکه خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم با بیان این خبر گفت: به منظور تبیین اهداف و فلسفه زیارت به خصوص زیارت اربعین و در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی آئین بدرقه زائرین اربعین حسینی برای اولین بار در قالب طرح«بدرقه رهروان منتظر» در بقاع شاخص برگزار می شود.
وی ادامه داد: در ابلاغیه این طرح به استانها تعامل و برگزاری جلسه با ستاد بازسازی عتبات عالیات، ادارات کل تبلیغات اسلامی استان و هیئات شاخص، تعامل و برگزاری جلسه و دعوت از شرکت های زیارتی و مدیران کاروان های اعزام کننده جهت حضور در امامزاده به عنوان پایگاه های اعزام کاروان زائرین اربعین ،تعامل و برگزاری جلسات با صدا و سیما جهت پوشش و انعکاس خبری مورد تاکید قرار گرفته است.
نماینده سازمان اوقاف و امور خیریه در ستاد مرکزی اربعین وزرات کشور ادامه داد : در آیین بدرقه رهروان منتظر برنامه هایی همچون برگزاری مراسم آئینی با حضور سخنرانان و مداحین اهل بیت (علیهم السلام) ، چاوشی خوانی و پذیرایی (ایستگاه صلواتی) به صورت ویژه ، حضور آراسته و مستمر خادمین امامزادگان با لباس های متحد الشکل جهت بدرقه زائرین حسینی( عبور از زیر قرآن کریم و اسفند گردانی) و توزیع هدایای فرهنگی از قبیل چفیه،پرچم، پیکسل های مخصوص اربعین حسینی و شهدا و …. در بیش از ۵۰۰ بقعه متبرکه کشور در نظر گرفته شده است.

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :