کدخبر : 23698 |

نخستین جمعه ماه محرم به یاد کودک شش ماهه اباعبدالله الحسین(ع)


همزمان با سراسر کشور همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش بقاع نیوز،مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) مصادف با نخستین جمعه ماه محرم به یاد کودک شش ماهه اباعبدالله الحسین(ع) و دیگر کودکان کشته شده در روز عاشورا است که در سال‌های اخیر با برگزاری آن در سایر کشورهای جهان رنگ و بوی خاصی به خود گرفته است.

در این روز لالایی مادران برای کودکان جامعه پوشیده به سبز، دل فلکیان را می‌شکافد و زخم سربسته زمینیان را بار دیگر از خون جاری می‌سازد تا تا پیام مظلومیت عاشورایان به گوش جهانیان برسد که در این راستا همزمان با سراسر کشور این مراسم با حضور انبوه مادران و کودکان شیرخواره در شهرستان‌های استان تهران نیز برگزار می‌شود.

میزبانی سیدالکریم حسنی(ع) از شیرخوارگان حسینی

آئین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر (ع)، روز جمعه ششم محرم مصادف با ۱۵ شهریورماه از ساعت ۹ صبح با حضور شیرخوارگان حسینی و مادران آن‌ها در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

این همایش نورانی با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی مجد و مرثیه‌سرایی مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) حاج مجتبی باقری و شعرخوانی آقای قاسم نعمتی همراه خواهد بود.

طنین نوای مادران عاشورایی در همایش شیرخوارگان حسینی در شهرقدس

مراسم شیرخوارگان حسینی در شهرستان قدس از ساعت ۹ صبح در مصلی شهرستان قدس با نوای مداح اهل بیت پرویز هاشمی و از ساعت ۸:۳۰ صبح در یادمان شهدای گمنام شهرقدس با نوای مداح اهل بیت حسین محمدی برگزار خواهد شد.

این مراسم همه ساله با شور بسیاری در نخستین جمعه ماه محرم برگزار و پیام آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت و مبارزه با کودک‌کشان و مستکبرین این همایش به جهان مخابره می‌شود.

همایش شیرخوارگان حسینی در ورامین برگزار می‌شود

به رسم سال‌های گذشته مراسم شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در شهرستان ورامین نیز برگزار می‌شود.

این مراسم با نوای کربلایی حاج رضا عرب، کربلایی حاج محمدرضا کلری و کربلایی مجتبی قشقایی از ساعت ۹ صبح در حسینیه دارالشفا جوادآباد این شهرستان برگزار می‌شود.

همچنین این مراسم در امامزادگان طاهر و مطهر(ع) خیرآباد نیز از ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.

تالار قرآن شیخ جنید میزبان لالایی‌ مادران عاشورایی می‌شود

مراسم شیرخوارگان حسینی در شهرستان پیشوا طبق رسم هر ساله در تالار قرآن شیخ جنید، در جوار مضجع شریف حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع)‌ با مداحی حاج سید محسن گتمیریان و کربلایی احمد ایران‌منش برگزار می‌شود.

این مراسم در شهرستان پیشوا از ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.

رباط کریم در سوگ شیرخوارگان حسینی

مراسم شیرخوارگان حسینی در شهرستان رباط کریم نیز همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

نجواهای مادرانه برای کودک شش ماهه  در دماوند

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی هر ساله در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور به یاد کوچکترین شهید کربلا، در شهرستان دماوند با نجواهای مادرانه برای کودک شش ماهه از ساعت ۹:۳۰ صبح روز جمعه ۱۵ شهریورماه مصادف با ششم ماه محرم در حسینیه محله قاضی برگزار می‌شود.

اشک بهارستان‌ها در مراسم بزرگ طفل شش ماهه عاشورا

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در ششمین روز از ماه محرم در شهرستان بهارستان برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت ۱۴ در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) نسیم‌شهر با مرثیه‌سرایی کربلایی طالب نعمتی و نوای سعید قلی‌زاده برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :