کدخبر : 23692 |

برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در ۳۳۰۰ امامزاده/همکاری ۶ هزار طلبه به عنوان مبلغ با سازمان اوقاف


مدیرکل بقاع متبرکه اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه ۶ هزار طلبه به عنوان مبلغ با سازمان اوقاف فعالیت‌ می‌کنند، از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در ۳۳۰۰ امامزاده کشور خبر داد.

یزد| 6 هزار طلبه به عنوان مبلغ با سازمان اوقاف فعالیت ‌می‌کنند

به گزارش بقاع نیوز به نقل از تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین محمد نوروزپور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: در مجموعه ستادی اوقاف و امور خیریه کشور حدود ۵۰۰ روحانی در حال فعالیت هستند و بیش از شش هزار طلبه هم به عنوان مبلغ با اوقاف و امور خیریه فعالیت دارند.

مدیرکل بقاع متبرکه اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه طرح بصیرت عاشورایی اقدامی است که در چندسال اخیر درحال انجام است خاطرنشان کرد: بیش از سه هزار و ۳۰۰ امامزاده کشور طرح بصیرت عاشورایی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از روحانیونی که به عنوان مبلغ به استان‌های مختلف اعزام می‌شوند، به عناوینی غیر سخنران فعالیت دارند گفت: برگزاری خیمه‌های معرفت، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مشاوره‌ای و موارد مختلفی از این قبیل در حال انجام است.

نوروزپور تصریح کرد: علاوه بر بقاع متبرکه و امامزاده‌ها، به طلاب اعزامی توصیه شده که در ساعات دیگر در مدارس، دانشگاه‌ها و حتی در زندان‌ها حضور پیدا کنند و به تبلیغ بپردازند.

مدیرکل بقاع متبرکه اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه پیش از این تنها در ایام محرم و صفر کار اعزام مبلغ انجام می‌شد گفت: الان در ایام مختلف سال از جمله ماه مبارک رمضان، غدیر، دهه امامت و ولایت، مناسبت‌های مختلف و حتی پنجشنبه جمعه‌ها این کار انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: مدارس موقوفه بسیار خوبی در کل کشور داریم که سعی داریم نسبت به ساماندهی فعالیت آنها بیش از پیش اقدام کنیم تا بتوانیم بهره وری بالاتری را شاهد باشیم.

نوروزپور ‌با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نسبت به سوق دادن نیت وقفیات جدید به سمت نیاز جامعه گفت: سعی شده که مشاوره های لازم در ارتباط با مباحث مورد نیاز جامعه از جمله مدرسه ها را به صورت جدی انجام دهیم.

انتهای پیام/ ت

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :