کدخبر : 23633 |

زیارت عاشورا بالاترین سرمایه ماست/باز سازی کاروان مسیر کربلا در لواسانات +ویدیو


حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی، کارشناس مسائل مذهبی در این تجمع بزرگ کاروان لبیک یا حسین(ع) شهرستان لواسان گفت: زیارت عاشورا بالاترین سرمایه ما است، عاشورایی شدن یعنی خط و مسیر را پیدا کردن.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، عزاداران سید الشهداء(ع) در شهرستان لواسان عصر روز دوشنبه ۱۱ شهریور با حرکت نمادین و طی کردن مسافتی ضمن باز سازی کاروان مسیر کربلا در میدان امام خمینی(ع) این شهرستان تجمع کردند.

بنابراین گزارش، حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی، کارشناس مسائل مذهبی در این تجمع که به همت اداره اوقاف و امور خیریه لواسانات، شهرداری و همچنین با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار شد گفت: این جمعیت با فریاد یا حسین هزاران متر را طی کرده اند تا ضمن تجمع در میدان اصلی این شهرستان کاروان مسیر کربلا را شبیه سازی نمایند.

این کارشناس مذهبی بیان داشت: معنای این تجمع که در گرمای تابستان با حضور چنین جمعیتی برگزار شد این است که ما به این واقعیت رسیدیم که می توانیم در مسیر عاشورایی شدن قدم برداریم و این یک آروزی محال نیست و یک آرزوی حقیقی است. زیارت عاشورا بالاترین سرمایه ما است، عاشورایی شدن یعنی خط و مسیر را پیدا کردن. یعنی بدانیم در این هزاره سوم در چه اتمسفری حرکت می کنیم. آیا در زمره یاران ابا عبدالله هستیم یا خیر.

حجت الاسلام بی آزار تهرانی ادامه داد: لبیک یا حسین یعنی ما آماده و محیای بر پیروی از راه سیدالشهداء(ع) هستیم. لبیک یا حسین یعنی سینه خود را جلوی دشمنان امام حسین سپرکنیم. سعید بن عبدالله از یاران امام حسین(ع) بود که برادرش در لشکر عمر سعد حضور داشت، این شحص در واقع کربلا هنگامی که امام اقامه نماز کردند جلو امام ایستادن تا از برخورد تیر به امام جلوگیری کند. روایت هست سیزده تیر به عمق وجودش نشست و بعد از تیر سیزدهم زانو زد که همان لحظه نیز نماز امام به پایان رسید. هنگامی که سید الشهداء به بالاسر سعید بن عبدالله رفت به امام گفت؛ آقا جان من به عهدم وفا کردم؟ باید به این شکل لبیک یا حسین بگوییم و پای امام حسین(ع) بایستیم.

وی در پایان تصریح کرد: عمر سعد در زمان جنگ به دنبال ریاست ری بود امام به وی فرمودند که به یک گندم ری هم نخواهی رسید، عمر سعد گفت گندم گیر نیاید با جوی ری می سازیم. آن شخصی که امروز برای رسیدن به ریاست میلیارد ها تومان خرج می کند و فساد مالی می کند هر ادعایی هم که داشته باشد به هیچ عنوان فردی حسینی نیست و نخواهد بود و همان عمر سعد است. کسی بین ریاست و حضرت علی(ع) یکی را انتخاب نمیاد و برای رسیدن به صندلی ریاست روی خون و راه شهداء پا بگذارد این نمی تواند بگوید لبیک یا حسین(ع).

گفتنی است در حاشیه این تجمع عاشورایی، تندیس بین الحرمین در شمال میدان امام خمینی (ره) شهر لواسان نیز رونمایی شد.

مربوطه به : آخرین عناویناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :