کدخبر : 23624 |

درس بزرگ مکتب امام حسین(ع) ایثار و مقاومت است


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: درس بزرگ مکتب امام حسین(ع) ایثار و مقاومت است و با متحد شدن ریز پرچم امام حسین(ع)، هیچ قدرتی نمی تواند بین ما تفرقه ایجاد کند.

به گزارش بقاع نیوز از استان سمنان، حجت الاسلام و المسلین اسماعیل تدینی در آئین اهتزاز پرچم عزا در آستان مقدس امامزاده اشرف(ع) سمنان با تشکر از زحمات هیات امنا و خادمان در ازائه خدمات به زائران گفت: به اهتزاز درآمدن پرچم امام حسین به تعبیری لبیک یا حسین است و لبیک یا حسین یعنی ما جزو کسانی نیستیم که امام و ولی خود را تنها بگذاریم.

وی افزود: لبیک یا حسین یعنی ما حاضریم مانند امام حسین علیه السلام اعضای خانواده خود را در راه دین فدا کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: این لبیک یعنی همچنان راه شهدای کربلا ادامه دارد و این شعار مکتبی ما یعنی نهضت ما و مسیر شهادت همچنان ادامه دارد.

وی افزود: همه ما باید زیر پرچم اهل بیت گرد هم آییم و تا زمانی که ما زیر این پرچم متحد باشیم هیچ کس و هیچ قدرتی نخواهد توانست بین ما تفرقه ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین تدینی گفت: یکی از مصادیق بارز این اتحاد، راهپیمایی عظیم ۲۵ میلیون نفری اربعین حسینی است.

وی عنوان کرد: درس بزرگی ما از مکتب امام حسین(ع) میگیریم، درس ایثار و مقاومت است و هر پرچمی که امروز برافراشته می شود، به منزله اردوگاهی برای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: هرچند لشکر کفر در آن روز پرچم ها و خیمه ها را به آتش کشیدند ولی به فضل الهی امروز شاهدیم که میلیون‌ها پرچم برای امام حسین و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و مقاومت در جای جای جهان برافراشته شده است و در پناه این پرچم و آموزه های مکتب حسینی زیر بار زور دشمنان اسلام نمی رویم.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخباراخبارپایگاه

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :