کدخبر : 23574 |

مراسم جشن و سرور عید غدیر خم در بقعه سیده ملک خاتون


مراسم جشن وسرور عید غدیر خم در بقعه سیده ملک خاتون با حضور حجت الاسلام و المسلمین ادیب یزدی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از بقعه سیده ملک خاتون،حجت الاسلام و المسلمین ادیب یزدی با بیاناتی در ثبات ایمان در امیرالمومنین علیه السلام گفت:خداوند متعال در قرآن به شدت از امیرمومنان علیه السلام تجلیل می کند و حضرت را به عنوان ارزنده ترین عنصر ثباتیه معرفی می کند: یُثَبِّتُ اللَّهُ الَّذینَ آمَنوا بِالقَولِ الثّابِتِ ۱؛ امیرالمومنین علیه السلام در سرتاسر عمرشان ذره ای تزلزل در دینشان پیدا نکردند. حضرت به جایی رسید که پیامبر صلی الله علیه و آله درباره ایشان فرمود: اگر ایمان امیرمومنان علی علیه السلام را در یک کفه ترازو و ایمان جن و انس را در کفه ی دیگر قرار دهد، اصلا قابل مقایسه نیست و ایمان حضرت بسیار بسیار بالاتر است.

چه می شود که ایمان به این شدت درون انسان نهادینه می شود؟ حضرت مصادیق ایمانیه را درونشان پیاده می کند، با اشاره انگشت علی بن ابی طالب خورشید بر می گردد. گفته شده است ماجرای رد الشمس در مسجدالشمس رخ داده است. حال چنین شخصیتی که خورشید به امر او برمی گردد برود به یک پیرمرد اعمی کوفی خدمت کند، خیلی حرف و نکته در آن است.

تا یک شب قبل از ضربت خوردن حضرت روی دوششان برای فقرا غذا می بردند حتی اجازه نمی دادند اطرافیان کمکشان کنند و می فرمود: بگذارید سنگینی بار امتم را خودم بر دوش بگیرم. خیال نکنیم به جایگاهی رسیده ایم همه را فراموش کنیم.
این جشن با مولودی خوانی برادر حاج محمد شهرابی و گروه سرود منتظران مهدی عج تعالی فرجه ادامه داشت.
در پایان برنامه از سادات بنی زهرا سلام الله علیها از خادمین آستان توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر بهرامی مدیریت محترم آستان تقدیر شد.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :