کدخبر : 23468 |

۳ امامزاده و بقعه متبرکه بسطام میزبان برنامه‌های عید غدیر


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: در ایام دهه ولایت و هم‌زمان با عید غدیر  ۳ امامزاده و بقعه متبرکه در بسطام میزبان محبان و دوستداران خاندان اهل‌بیت هستند.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام محمدرضا بخشی  با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه‌های دهه ولایت و امامت در بقاع متبرکه و امامزادگان شهر بسطام اظهار کرد: هدف از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و جشن و سرور در دهه ولایت و امامت، مانند سایر مناسبت‌های اسلامی و ملی، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و اجتماعی و معرفی جامعه است.

وی افزود: از دیگر اهداف اداره اوقاف و امور خیریه بسطام از اجرای برنامه‌های فرهنگی در ایام عید سعید غدیر، شناساندن شخصیت والای مولای متقیان حضرت علی(ع) به‌عنوان الگوی واقعی یک انسان کامل است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام تصریح کرد: در دهه ولایت امسال برنامه‌های متنوعی در این سه بقعه پیش‌بینی‌شده است که می‌توان به برگزاری دعای عرفه در امامزاده  سید ابوالقاسم (ع) بسطام و امامزاده ابراهیم (ع) شهر مجن اشاره و امامزاده محمد(ع) شهر بسطام اشاره کرد.

دعوت از سخنرانان و برگزاری ویژه‌برنامه‌ای با عنوان ده شب ده موضوع و ده سخنران در این ایام از دیگر برنامه‌هایی بود که حجت‌الاسلام بخشی به آن اشاره کرد.

وی افزود: اجرای برنامه‌های جشن و سرور، دعوت از سخنرانان و مدیحه‌سرایان و تلاش در جهت تبیین و معرفی شاخص‌ها و ویژگی‌های غدیر و ولایت با برپایی خیمه معرفت و تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در ایستگاه‌های همه واقف باشیم از دیگر اقدامات پیش‌بینی‌شده در این ایام است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام عنوان کرد: در محل این سه امامزاده ایستگاه صلواتی پیش‌بینی‌شده و در پایان مراسم‌ها ضیافت اطعام از محل کمک‌های خیرین و موقوفات مرتبط پیش‌بینی‌شده است.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :