کدخبر : 23504 |

برپایی جشن‌های غدیر در ۳۳ امامزاده استان سمنان


سمنان- ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ۳۳ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص این استان مهیای برگزاری جشن‌های عید سعید غدیر است.

برپایی جشن‌های غدیر در ۳۳ امامزاده استان سمنان

به گزا رش بقاع نیوز به نقل ازحجت الاسلام والمسلمین روح الله عرفانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ویژه برنامه‌های عید سعید غدیرخم و معرفی جانشین پیامبر اسلام، همزمان با سراسر کشور در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان سمنان برگزار می‌شود.

وی افزود: بقعه متبرکه امامزادگان یحیی(ع) و علی بن جعفر(ع) در سمنان، حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) دامغان، امامزاده محمد(ع) دیزج شاهرود، امامزادگان اسماعیل و شمس الدین(ع) گرمسار، امامزاده علی اکبر(ع) شهرستان آرادان، امامزاده محمد(ع) بسطام و امامزاده قاسم(ع) مهدیشهر از جمله بقاع متبرکه‌ای است که میزبان این جشن‌ها هستند.

وی اظهار داشت: برگزاری مراسم‌هایی از جمله مولودی خوانی، سخنرانی، قرائت زیارتنامه و فرازهایی از خطبه غدیر و برپایی ایستگاه‌های صلواتی از جمله برنامه‌های امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان سمنان است.

عرفانی بیان کرد: در برگزاری این جشن برخی از هیات‌های مذهبی و نهادهای دولتی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان همکاری دارند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: در این اماکن مذهبی روحانیان و مداحان اهل بیت(ع) به اجرای برنامه‌های مختلفی از جمله تلاوت قرآن و زیارتنامه و مولودی خوانی می‌پردازند.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت مبلغان و روحانیان بومی و مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان، بیان کرد: این افراد برای ترویج و تبلیغ معارف دینی و سبک زندگی اسلامی از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در امامزادگان حضور یافته و سخنرانی می‌کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره و برگزاری نماز جماعت را از دیگر وظایف مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان عنوان کرد.

استان سمنان پنج هزار و ۳۸۴ موقوفه شامل چهار هزار و ۴۱۶ مورد متصرفی و ۹۶۳ موقوفه غیرمتصرفی دارد.

غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که حضرت محمد(ص) پیامبر گرامی اسلام، در ۱۸ ذی‌الحجه سال ۱۰ هجری قمری، علی بن ابی طالب را «ولی» مؤمنان اعلام کرد. سال روز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر شهرت دارد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :