کدخبر : 23430 |

اجرای ویژه برنامه های دهه ولایت در بقعه مبارکه ملک خاتون (ع)


مدیربقعه متبرکه ملک خاتون (ع) گفت:جشن‌های دهه ولایت از روز یکشنبه همزمان با روز عرفه آغاز و تا عید سعید غدیر خم  ادامه دارد.

دکتر مرادعلی بهرامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار بقاع نیوز، در خصوص برگزاری جشن‌های دهه ولایت اظهارکرد: ایجاد فضای جشن و سرور، تبلیغ پیام غدیر، پاسخگویی به شبهات غدیر و تبیین جایگاه امامت و ولایت از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشن‌ها می باشد.

وی با اشاره به اجرای کارهای متنوع فرهنگی دربقعه ملک خاتون (ع) گفت: برگزاری کلاسهای قرآن، تفسیر، احکام، قرائت قرآن، برگزاری زیارت عاشوردرروزهای پنج شنبه در قطعه شهدای جنگ تحمیلی و شهدای ۱۵ خرداد و برکزاری جلسات مشاوره ازجمله فعالیتهای است که به طور مستمردراین بقعه اجرا می شود.

دکتربهرامی با تاکبد برفعالیت بخش مشاوره به عنوان یکی از موفق ترین برنامه های اجرایی افزود:  برنامه های متنوعی ازجمله سخنرانی شخصیت ها و چهره های محبوب مردم،کارشناسان تربیتی ،مذهبی و روانشناسان را تدارک دیدیم. اما بخش مشاوره  بهترین استقبال را داشته است.

مدیر بقعه متبرکه ملک خاتون ع با ابراز تاسف از مهجوریت بقعه بانویی که اولین بانوی شیعه حاکم درتاریخ ایران بوده است. اولین مجلس روضه خوانی امام حسین ع را در ایران گسترش داده گفت: گاهی مشاهده می شود این بقعه متبرکه حتی برای اهالی این محله هم  نامی گمنام است.

وی تاکید کرد:هدف اصلی از اجرای کارفرهنگی باید معرفی امامزادگان و سیرت آنان  باشد.

دکتر بهرامی در ادامه از اقدامات اخیرمجموعه در راستای معرفی این بانو گفت: درحال حاضرجهت اشنایی مختصر زائرین با شخصیت این بانوی بزرگ تابلوهایی را در بقعه نصب کردیم وشرح حالی رابه اختصاردرآن آورده ایم و ان شالله بزودی کتابی که توسط مدیریت قبلی آین بقعه  تهیه شده ودر دست چاپ است، دراختیار علاقمندان قرار می دهیم.

انتهای خبر/

تنظیم کننده: بهشته سامعی

عکاس:مهدی جعفری

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :