کدخبر : 23393 |

اختلاف ایران و عربستان مبنایی است/ کرامت رسول مکرم اسلام در عید قربان حفظ شود


آیت الله نورمفیدی گفت: اختلاف بین ایران و عربستان یک اختلاف مبنایی است و به این دلیل است که نمی‌توانیم با آنها کنار بیاییم.

به گزارش بقاع نیوز، «آیت الله سید کاظم نورمفیدی» امروز (دوشنبه ۲۱ مرداد) در خطبه های نماز  عید قربان اظهار کرد: عید قربان برای همه مسلمانان عید قرارداده شده و امروز روزی است که مقام پیامبر(صلی الله علیه و آّله و سلم) باید روز به روز بیشتر شود و در این روز دعا می‌کنیم که «خداوند در خوبی‌هایی که پیامبر (صلی الله علیه و آّله و سلم) در آن داخل کردید ما را وارد کن و از هر بدی که  پیامبر(صلی الله علیه و آّله و سلم) خارج کردید ما را نیز خارج کن.»

امام جمعه گرگان ادامه داد: در روز گذشته در عربستان عید قربان بود و حجاج اعمال حج را انجام دادند و ان‌شا الله امید داریم که پیوست دین بین ما مسلمان روز به روز بیشتر شود.

 

آیت‌الله نورمفیدی گفت: مکه و مراسم حج می‌تواند یکی از عوامل بسیار مهم وحدت بین امت اسلامی باشد و تمام مذاهب اسلامی در یک روز و در یک مکان جمع می‌شوند، شیعه جعفری، حنفی، شافعی و …  و دور هم گرد می‌آیند و طواف خانه خدا می‌کنند و اعمال منا را انجام می‌دهند.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه حرمین الشریفه در اختیار قبیله‌ای است که در خلاف جهت منافع اسلام حرکت می‌کنند، افزود: دلیل اینکه بین عربستان و ایران سازش به وجود نمی‌آید به دلیل ریشه‌های فکری است، ایران به دنبال وحدت امت اسلامی است و این وحدت سیره دین و بزرگان دین است و این اختلاف ایدئولوژیکی است و عربستان به دنبال تفرقه است.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: ما طرفدار مقاوت امت اسلامی هستیم ولی عربستان به دنبال سازش است و ما معتقد هستیم که جامعه اسلامی باید شخصیت خود را حفظ کند و این مهم از متن قرآن استخراج شده است.

 

آیت‌الله نورمفیدی متذکر شد: عربستان دنبال نوکری آمریکا و سازش با اسرائیلی است که مسجد الاقصی را غصب کردند و ما به هیچ عنوان با این‌ موضوعات نمی‌توانیم کنار بیاییم.

 

وی گفت: عربستان به واسطه جایگاهی که ایران اسلامی به دست آورده در ایام حج و مناسک آن احترام خاصی به حجاج ایرانی قائل شد و امسال شنیدم که در هنگام ورود حجاج ماموران عربستانی به دست زائران ایرانی گل می دادند و با اکرام و احترام از آنها استقبال کردند.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: اختلاف بین ایران و عربستان یک اختلاف مبنایی است و به این دلیل است که نمی‌توانیم با آنها کنار بیاییم.

 

آیت‌الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: مراسم عید سعید فطر و عید سعید قربان باید به گونه‌ای برگزار شود که منجر به کرامت و بزرگی رسول مکرم اسلام( صلی الله علیه و آّله و سلم) شود و این مهم زمانی محقق شود که همه مسلمانان جهان تنها یک روز را به عنوان عید قربان و یا عید فطر در نظر بگیرند و مسائل فقهی بین علمای اسلام باید در این مسیر حل شود.

منبع :شبستان

مربوطه به : آخرین عناویناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :