کدخبر : 23338 |

امام جواد(ع) به علت کاهش فشار از شیعیان با دختر مامون خبیث ازدواج کرد


حجت الاسلام عالی در مراسم سوگواری شهادت امام جواد(ع) در امامزاده ابوالحسن(ع) شهر ری گفت: ازدواج امام جواد(ع) با دختر مامون ازدواجی سیاسی برای کاهش فشار از شیعیان بود.

به گزارش خبرنگار بقاع خبر از شهرری، به مناسبت شهادت امام جواد(ع) شب گذشته مراسم عزاداری با مداحی مداحان اهل بیت(ع) “سید جواد میری”، “محمد حسین پویانفر” و “سید محمد رضا نوشه ور” و سخنرانی حجت الاسلام عالی در آستان مقدس امامزاده ابوالحسن(ع) شهرری برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عالی در این مراسم با تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهار داشت: امام جواد(ع) جوان ترین امام شیعیان است که در سن ۲۵ سالگی توسط همسر خبیثش که دختر مامون بود به شهادت رسید.

این استاد حوزوی با اشاره به ازدواج امام جواد(ع) با دختر مامون گفت: امام جواد(ع) ازدواج سیاسی با دختر مامون را قبول کرد تا از این طریق فشار از شیعیان کم شود و گرنه حضرت می دانست که ام الفضل زنی خبیث است و هیچ فرزندی هم امام از او نداشت و امام هادی(ع) از همسر دیگر امام سمانه مغربی است.

وی ادامه داد: امام وقتی به دست همسرش ام الفضل مسموم شدند، ۲۵ سال سن مبارکشان بود و در آن لحظه به شدت تشنه بودند و درخواست آب نمودند و کسی به حضرت آب نداد و این زن خبیث به خادمان منزل گفت: هلهله و سر و صدا کنید که صدای امام به کسی نرسد و بدین نحو امام را به شهادت رساند.

این سخنران حوزوی در پایان گفت: قصد داشتند که امام را مخفیانه دفن کنند که شیعیان از شهادت امام با خبر شدند و حدود ۱۲ هزار نفر از شیعیان جمع شدند که پیکر امام را تشیع کنند و وقتی پیکر امام را بیرون آوردند، شیعیان پیکر امام جواد(ع) را گل باران کردند ولی پیکر جد غریبش امام حسین(ع) را سنگ باران کردند و هر کس هر چه دستش بود بر پیکر امام حسین(ع) زد، به نحوی که وقتی خواهرش که از بچگی با هم بزرگ شده بودند، به گودال قتلگاه آمد، پیکر برادر را نشناخت.

انتهای پیام/

خبرنگار:محسن سلطان احمدی

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتمعارفدین و اندیشهاخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :