کدخبر : 23257 |

شتاب در توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و گردشگری ماسال


فرماندار ماسال با اشاره به ظرفیت روستاهای شهرستان در بخش گردشگری گفت که توسعه زیرساخت های اقتصادی و گردشگری ماسال با شتاب در حال پیگیری است.

شتاب در توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و گردشگری ماسال

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدجواد عامر در آیین افتتاحیه کارگاه مشارکتی طرح توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستا که با حضور استادان برجسته توسعه روستایی استان برگزار شد، با تاکید بر نقش آموزش در توسعه جوامع محلی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان ماسال از جمله شهرستان هایی است که در بحث اشتغال صنعتی کم رونق است، یکی از ظرفیت هایی که می تواند به خوبی این خلأ را پر کند، بخش گردشگری است که خوشبختانه شهرستان ماسال بدین لحاظ پتانسیل فوق العاده ای در سطح کشور دارد.
وی ادامه داد: ویژگی برجسته دیگر صنعت گردشگری این است که با کمترین سرمایه بیشترین اشتغال را ایجاد می کند و بدین لحاظ می تواند تاثیر به سزایی در رونق اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردم شهرستان داشته باشد.
فرماندار ماسال با بیان اینکه خوشبختانه در چند سال اخیر شهرستان به لحاظ توسعه صنعت گردشگری از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده، افزود: روند احداث زیرساخت های گردشگری از جمله هتل ها در سطح روستاهای شهرستان با شتاب بسیار خوبی دنبال می شود به طوری که تنها در سال جاری سه هتل به مرحله بهره برداری رسیده و سه هتل دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
عامر با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی می تواند شرایط را برای توسعه پایدار روستاها فراهم آورد، اظهار داشت: آنچه که در این دوره های آموزشی مطرح می شود را با باور پیگیری کنید و مطمئن باشید ثمربخش خواهد بود.
ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است؛ این شهرستان با دارابودن جاذبه‌های طبیعی و ییلاقات بکر و زیبا و به عنوان نزدیکترین منطقه ییلاقی به مرکز استان، هر ساله خیل عظیمی از گردشگران نوروزی را به سوی خود جذب می‌کند.
ییلاقات زیبای اولسبنگاه، نمننمه پشت، سی فی، النزه، خشکه دریا، منطقه باستانی اسب ریسه، آبشار رامینه، غار آویشو، بام سبز و مشهد میرزا (محل شهادت میرزا کوچک) در منطقه ییلاقی آلاله پشته از جمله جاذبه‌های گردشگری ماسال محسوب می‌شود.
همچنین بقاع متبرکه آقا مهر علی و آقا رضا علی شالماء، امام زاده شفیع، آقا سید رضای دلیجان و آقا سید ابراهیم قران از جمله زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی ماسال هستند.

مربوطه به : اجتماعیمیراث و گردشگریسیر و سفراخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :