کدخبر : 23236 |

امامزادگان میزبان جلسات هیأت‌های مذهبی می‌شوند/ حضور ۸۰ هیأت در بقاع متبرکه


مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف گفت: بنا داریم شرایطی فراهم کنیم تا هیأت‌های مذهبی با حضور در امامزادگان به ارائه خدمات اجتماعی به مردم، شناسایی و رفع آسیب‌های اجتماعی و کمک‌رسانی به محرومان بپردازند.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از جام نیوز، حجت الاسلام محمد نوروزپور، مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: با راه‌اندازی مراکز افق با هدف ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی در امامزادگان، شورای فرهنگی سازمان تصمیم گرفت از ظرفیت هیأت‌های مذهبی نیز در جهت اجرای برنامه‌ها و اهداف این مراکز استفاده شود.

اهداف طرح حضور هیأت‌های مذهبی در امامزادگان

وی ادامه داد: بنا داریم هیأت‌های مذهبی با حضور در امامزادگان به ارائه خدمات اجتماعی به مردم، شناسایی و رفع آسیب‌های اجتماعی و کمک‌رسانی به محرومان بپردازند و در این زمینه‌ها با کمک هیأت امنای امامزادگان و با روحیه مذهبی خود با بهره‌گیری از توان سازمان اوقاف، مردم، خیرین و دیگر نهادهای مردمی فعال شوند.

امامزادگان محل اجرای برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی هیأت‌ها می‌شوند

نوروزپور با بیان اینکه سازمان اوقاف، بستر فعالیت را برای این هیئات مذهبی فراهم خواهد کرد، تصریح کرد: برنامه بر این اساس است که هیأت‌های مذهبی به طور کامل در امامزادگان حضور پیدا کنند و صرفاً بنا نداریم جلسه عزاداری هیأت فرضاً در امامزادگان برپا شود بلکه بنا داریم بستر امامزادگان محلی برای برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی امامزادگان شود.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: هیأت‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان اوقاف و امامزاده، به برپایی جلسات قرآن، کلاس آموزش حفظ قرآن، صوت و لحن و … اقدام کنند و به طور مثال مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از اساتید برجسته قرآنی کشور برای کلاس‌های آموزشی آنان دعوت خواهد کرد تا ان‌شا‌ء‌الله در امامزادگان بتوانیم هم قرآن و هم اهل بیت(ع) را داشته باشیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی که هیأت‌های مذهبی می‌توانند در امامزادگان داشته باشند، تصریح کرد: به طور مثال در ایام تعطیلات تابستان، برنامه نشاط معنوی در امامزادگان اجرایی می‌شود که هیأت‌ها می‌توانند از این بستر استفاده کنند و جوانان هیأت در کلاس‌های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و … امامزادگان شرکت کنند.

امامزادگان دارای حسینیه، مسجد و سالن‌های بزرگ جهت اجرای برنامه هیأت‌ها هستند

نوروزپور در پاسخ به این سوال که آیا امامزادگان ظرفیت و بستر لازم برای حضور هیأت‌های شاخص با جمعیت بسیار بالای خود را دارند، گفت: در طول ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با ساخت‌وسازهای صورت گرفته، حسینیه‌ها، شبستان‌ها، مساجد و سالن‌های بزرگ در بقاع متبرکه احداث شده است و هم‌اکنون نیز ۲ هزار بقعه متبرکه کشور در حال اجرای فعالیت‌های عمرانی هستند و شبستان و مسجد در بقاع با بهره‌گیری از کمک‌های مردمی در حال احداث است.

حضور ۸۰ هیأت مذهبی شاخص هم‌اکنون در بقاع متبرکه

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ۸۰ هیأت مذهبی شاخص استان‌ها هم‌اکنون در امامزادگان و بقاع متبرکه برپا می‌شود، افزود:  در تهران هم‌اکنون هیأت رزمندگان اسلام باحضور حاج محمود کریمی در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر، هیأت میثاق با شهدا باحضور حاج میثم مطیعی و کلاس مداحی این هیأت برای نوجوانان در امامزاده قاضی الصابر(ع) و هیأت خرسندی رئیس خانه مداحان و کلاس مداحی وی در امامزاده معصوم(ع) برگزار می‌شود.

 

مربوطه به : اجتماعیاخبارپایگاهخادمیناخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :