کدخبر : 23222 |

افتتاح طرح‌های محرومیت زدایی سپاه کربلای مازندران


همزمان با دهه کرامت بیش از ۴۰ پروژه محرومیت‌زدایی در سپاه کربلای مازندران افتتاح شد.

طرح‌های محرومیت زدایی سپاه کربلای مازندران افتتاح شد

به گزارش بقاع نیوز، سرتیپ دوم پاسدار بابایی، فرمانده سپاه کربلای مازندران صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی بسیج سازندگی مازندران با تبریک به مناسبت میلاد امام هشتم علی بن موسی الرضا، اظهار داشت:طبق فرموده ایشان امام علی (ع) فرمودند لا اله الا الله دژ استوار من است هرکسی داخل این قلعه شود از عذاب خدا در امان است که این امر الگوی ما شیعیان است.

وی افزود: اعتقاد به کلمه توحیدو وحدانیت دارای شروطی است که باید به عنوان مسلمان و شیعه الزامات را رعایت کنیم اعتقاد به ولایت و امامت بود که موجب شد مسیر نورانی را طی کنیم و قبول ولایت می‌تواند ما را از عذاب الهی دور کند.

بابایی تصریح کرد: جهانیان دیدند جمهوری اسلامی ایران زیر لوای ولایت ۴۰ سال مسیر پاک و پیروزی را طی کرد و اکنون نیز با صلابت حامی مظلومان جهان است و در مقابل  استکبار جهانی  ایستادگی می‌کند.

  • وی با بیان اینکه در زمینه خدمات عمرانی و آبادانی و سازندگی سپاه و بسیج سازندگی گام‌های موثری برداشت، افزود: طبق ابلاغ فرمانده کل سپاه و جانشین فرمانده سپاه در امر بسیج مبنی بر اجرای ۴۰ پروژه محرومیت زدایی سهم سپاه کربلای مازندران هزار و ۶۰۰ پروژه است و امروز نیز ۳۰۹ پروژه  در زمینه محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی صندوق‌های قرض الحسنه اشتغالزا افتتاح شد که بیش از پنج یلیارد تومان هزینه شد.

بابایی گفت: دو پروژه آبرسانی روستایی (ساخت مخزن و لوله کشی روستایی)،ساخت ۷۹ خانه محروم و سیلزدگان، بهسازی دو گلزار شهدا و راه اندازی ۲۲۶ مشاغل خرد و کوچک خانگی افتتاح شد.

مردم ولی نعمت ما هستند و بدانیم انقلاب اسلامی برای عموم مردم است و برخی از اقشار جامعه مردم مستضعف هستند که این ضعف به دلایل مختلف است که حاکمیت باید به این قشر آسیب پذیر کمک کنند جهت رفع استضعاف در کشور تلاش کنند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: تشکیل بسیج مستضعان یکی  از وظایف سپاه است که وظیف آموزش،جذب، سازماندهی و به کارگیری دارند.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری بسیج مظهر مردم سالاری دینی است و هرجا که مردم ورود پیدا کردند مانند۸سال دفاع مقدس موفق بودیم و امروز نیز امنیت پایدار نیز توسط خود مردم در مناطق مختلف در قالبهای مختلف تامین می‌شود.

بابایی گفت:در بحث اقتصاد نیز اگر مردم ورود پیدا کنند و کارگاهای کوچک را با کمک دانشگاه های علمی کاربردی، فنی و حرفه ای و نهادهای حمایتی می توانیم مشاغل خرد را گسترش دهیم اکنون شاهد صندوقهای قرض الحسنه با حضور و کمک خود مردم محله  در برخی مناطق استان راه اندازی شد که با ادامه آن می توانیم شاهد رفع مشکل بیکاری و رونق اشتغال باشیم.

بابایی بیان کرد: تاکنون ۵۱۹ پروژه آبرسانی روستایی، راه روستایی، سالن ورزشی،کتابخانه، مدارس روستایی،مجموعه فرهنگی،کارگاه اشتغال، خانه عالم ، خانه بهداشت، جاده بین مزارع، پل روستایی، پایگاه سلامت، بهسازی معابر، بقاع متبرکه ساخته و تحویل شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)مازندران نیز گفت: انقلاب ما انقلاب پایرهنگان بود که باید با تعامل و همکاری در زمینه رفع محرومیت‌ها گام برداریم.

رضا نوروزی افزود: ساخت خانه و واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده با سرعت خوبی در حال ساخت است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :