کدخبر : 23189 |

بقاع متبرکه باید به قطب و کانون فرهنگی تبدیل شوند


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری با بیان اینکه حضور در امامزاده‌ها نباید صرفاً منوط به زیارت باشد گفت: بقاع متبرکه باید به قطب و کانون فرهنگی تبدیل شوند.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی صادقی امروز در آئین غبارروبی امامزاده ابوالحسن(ع) شهرری در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت ایام دهه کرامت اظهار داشت: به دلیل ارزش و اهمیت این دهه یکی از روزهای این ایام با عنوان روز تجلیل از بقاع متبرکه و امامزادگان ثبت شده است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع در بقاع متبرکه بیان کرد: حضور در امامزاده‌ها نباید صرفاً منوط به زیارت باشد بلکه باید برنامه‌های بقاع با محوریت جوان‌پسندی صورت پذیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری افزود: اداره اوقاف شهرستان ری برنامه‌های تابستانه را براساس نشاط معنوی در کلاس‌های تفریحی، فرهنگی، ورزشی و غیره برگزار می‌کند، لذا در حال حاضر بقاع متبرکه به قطب و کانون فرهنگی تبدیل شده‌اند.

صادقی سپس با اشاره به برنامه‌های هفته عفاف و حجاب تصریح کرد: برنامه‌های مفرحی در این زمینه با موضوع حجاب از جمله اجتماع بزرگ دختران ری در بقعه بی‌بی‌زبیده برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به وقفیات در سه ماهه نخست سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری ۵ وقف در شهرستان ری به ثبت رسیده که شامل ۶ دانگ یک مغازه، ۳ هزار متر زمین و ۲ واحد مسکونی بوده است.

در ادامه احمد اسماعیلی‌راد سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری نیز اظهار داشت: شهرستان ری پایه و پیشینه فرهنگی و مذهبی دارد و مردم همواره قدردان امامزادگان هستند که در هنگام یأس و ناامیدی می‌توان به آن‌ها تأسی کرد.

وی با بیان اینکه امامزادگان منشأ معنوی بسیاری برای مردم هستند تصریح کرد: اغلب مردم شهرستان ری اوقات فراغت خود را به کارهای معنوی در این عرصه می‌پردازند که مسئولان نیز باید قدردان وجود این امامزادگان و بقاع متبرکه باشند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه باید محلی برای آرامش روحی و روانی و پرکردن اوقات فراغت در زمینه‌های معنوی باشد و در واقع در این مکان‌ها باید خدمات مناسبی به مردم ارائه شود.

انتهای پیام/

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :