کدخبر : 23148 |

رویش‌های قرآنی انقلاب در قم تجلیل شدند


۱۰ نفر از رویش‌های انقلاب اسلامی در حوزه قرآن و عترت طی نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی استان قم توسط آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

رویش‌های قرآنی انقلاب در قم تجلیل شدند

به گزارش بقاع نیوز به نقل از فارس، نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی استان قم ظهر امروز به ریاست آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم، در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

در این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید شرفی‌نیا معاون تعلیم و تربیت سپاه استان قم از برگزاری طرح جوانه‌های صالحین در ۲۰۰ مسجد مختلف استان قم یاد کرد و گفت: در قالب این طرح برنامه‌های قرآنی به صورت ویژه مورد توجه پایگاه‌های مقاومت بسیج قرار خواهد گرفت.

همچنین، رئیس اداره قرآن و حدیث آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه برنامه‌های قرآنی حرم مطهر با محوریت مرکز قرآن و حدیث دنبال می‌شود، اظهار کرد: این برنامه‌ها در ماه مبارک رمضان به صورت پررنگ‌تر دنبال شده است که مهم‌ترین آن آیین باشکوه ترتیل‌خوانی قرآن کریم است که مورد حمایت و توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

وی از برگزاری سه برنامه ویژه ترتیل‌خوانی عمومی در شبستان امام خمینی(ره)، ویژه بانوان در شبستان نجمه خاتون(س) و ویژه نوجوانان شبستان حضرت زهرا(س) یاد کرد و گفت: این آیین باشکوه از قم آغاز شده و به الگویی برای سراسر کشور و دنیا تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد مشرف گفت: یکی از ویژگی‌های برنامه ترتیل‌خوانی حرم مطهر این است که علاوه بر قرائت قرآن کریم بیان مفاهیم و تفسیر قرآن کریم نیز مورد توجه قرار گرفته است که این الگو در دیگر مساجد و بقاع متبرکه ترویج یافته است.

رئیس اداره قرآن و حدیث آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) از برگزاری ویژه برنامه ضیافت نور در ماه مبارک رمضان یاد کرد و گفت: افراد علاقه‌مند به یادگیری قرآن کریم در حلقه‌های قرآنی حضور یافته و با مفاهیم، تفسیر و اصول قرائت قرآن کریم آشنا شدند.

خاطرنشان می‌شود، ۱۰ نفر از رویش‌های انقلاب اسلامی در حوزه قرآن و عترت طی نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی استان قم توسط آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

مربوطه به : اخبارقرآنیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :