کدخبر : 23121 |

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و برپایی نماز عید سعید فطر امسال در بقاع متبرکه و امامزادگان مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، از برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و برپایی نماز عید سعید فطر امسال در بیش از ۳۵۰ امامزاده وبقعه متبرکه مازندران خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مراسم سوگواری سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) دیشب  و امروز با حضور مردم مومن و ولایت مدار دیار علویان در بیش از ۲۰۰ امامزاده وبقعه متبرکه استان در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه مراسم سالگرد امام خمینی نخستین ولی فقیه و رهبر سیاسی در جهان اسلام باشکوه‌تر از سال‌های گذشته در حال برگزاری است، افزود: مردم ولایت مدار استان در این مراسم با آرمان‌های امام و انقلاب تجدید عهد کردند.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی با بیان اینکه اخلاص و دینداری، مردمی بودن، ساده زیستی و احترام گذاشتن به حقوق انسان‌ها از ویژگی‌های برجسته امام خمینی (ره) بود، گفت: همه فعالان سیاسی و فرهنگی که می‌خواهند بر اساس موازین انسانی و اسلامی کار کنند، لازم است رهنمود‌های امام خامنه‌ای (مدظله) و امام راحل را الگو و سرمشق خود قرار دهند.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه مازندران گفت:بنیان گذار نظام جمهوری اسلامی با انقلاب و ایستادگی در مقابل مستکبران به تقویت و استحکام ریشه‌های اسلام کمک کردند.

وی گفت: نهضت حضرت امام (ره) و مبارزه با سران استکباری و حاکمان مستبد، ظالم و طاغوتی مشروعیت، جمهوریت، اسلامیت و فقه سیاسی اسلام را به دنیا نشان داد.

وی افزود: شخصیت محوری امام راحل (ره) در سال‌های قبل و بعد از انقلاب و در دوران دشوار دفاع مقدس و ایستادگی در مقابل یاوه گویی‌های مستکبران به اسلام و کشور ابهت و اعتبار بخشید.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه مازندران گفت: در برنامه سالگرد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و نام حضرت امام (ره) به تبیین شخصیت و سیره عبادی، سیاسی، اجتماعی، خصوصا ساده زیستی ایشان و همچنین نقش انقلاب اسلامی در جهان پرداخته شد.
حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه طرح ضیافت الهی روز چهارشنبه در امامزاده و بقعه متبرکه استان پایان می‌یابد، گفت: طرح ملی ضیافت الهی ماه مبارک رمضان امسال با هدف ارتقاء سطح معرفتی و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی و ایجاد فضای معنوی و انس با قرآن در ۳۵۰ امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار شد.
وی افزود: در این طرح که با مبلغان دینی اعزامی از شهر مقدس قم و روحانیان مستقر و بومی و متولیان بقاع متبرکه مشارکت داشتند.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه مازندران نیز از برپایی نماز عید فطر در امامزاده و بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: نماز عید سعید فطر امسال با شرکت گسترده مردم مومن در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان برگزار شد.
حجت الاسلام حیدری افزود: خطبه‌های این نماز در امامزادگان شاخص توسط ائمه جمعه و جماعات و در دیگر امامزادگان توسط روحانیون اعزامی یا بومی اقامه شد.
وی گفت: در حاشیه برپایی نمازعید فطر، برنامه سخنرانی، پرسش و پاسخ، اقامه نماز جماعت و بیان احکام و همچنین حضور در خیمه‌های معرفت اجرا شد.

مربوطه به : أماكن مذهبيمساجداخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :