کدخبر : 22965 |

مراکز “افق” در بقاع متبرکه کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود


معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از راه‌اندازی مراکز افق در بقاع متبرکه شاخص استان خبر داد.

 

به گزارش بقاع خبر به نقل از ایسنا: حجت الاسلام مهدی توسلی، مراکز افق را مخفف مراکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی عنوان کرد و گفت: راه اندازی این مراکز با هدف انسجام بخشی به فعالیت های مختلف بقاع متبرکه در برنامه قرار گرفته است.

با اشاره به اینکه در تدارک راه‌اندازی مراکز افق در آستان مبارک امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان هستیم، گفت: این مراکز قرار است ابتدا در هفت امامزاده و بقعه متبرکه استان راه‌اندازی شوند.
وی اضافه کرد: قرار شده مراکز افق در امامزاده ابراهیم(ع) کنگاور، امامزاده احمد(ع) شهرستان سنقروکلیایی، امامزاده باقر(ع) بیستون، امامزاده ابراهیم(ع)طاقبستان، امامزاده مهدی (ع) هرسین، بقعه سید فاطمه و چاه صاحب زمان(عج) کرمانشاه راه اندازی شوند.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت توسعه مراکز افق در سطح تمامی امامزدگان و بقاع متبرکه استان کرمانشاه دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: تلاش می شود تا در مراکز افق با انسجام بخشی به ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه، از موازی کاری در ادارات استان جلوگیری شود، به نحوی که حتی برای ایجاد پایگاه های کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد مهدویت، آستان قدس و دیگر نهادهای حمایتی در مراکز افق برنامه ریزی شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تاکید کرد: با راه اندازی مراکز افق فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی مجموعه اوقاف در راستای عمل به نیات واقفین تخصصی خواهد شد.
توسلی با بیان اینکه برنامه های متعددی برای اجرا در مراکز افق تدارک دیده شده، افزود: یکی از شاخص ترین این برنامه ها که با اشتغال در ارتباط است این است که مثلاً قرار شده با اداره کل فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه ای منعقد کنیم که بر اساس آن نسبت به ارائه آموزش های مهارتی به افراد بیکاری که به مراکز افق مراجعه می کنند اقدام کرده و پس از توانمند کردن ان افراد زمینه ورود آنها به بازار کار را فراهم کرده و از این طریق در راستای حل مشکل اشتغال اقدام کنیم.
وی ورود به حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی، برگزاری گلریزان برای آزادی زندانیان، تدارک دیدار با بیماران نیازمند، عیادت از سالمندان و… را از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای اجرایی شدن در مراکز افق عنوان کرد.
وی با بیان اینکه پیش از این بقاع متبرکه مرکز فرهنگی و قرآنی داشتند، گفت: مراکز افق در بقاع متبرکه با توجه به نیاز کشور به خدمات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی راه‌اندازی می‌شوند.

مربوطه به : أماكن مذهبياخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :