کدخبر : 25324 |

ششمین دوره طرح «زائران حرم حسینی»  برگزار می شود


از محل عواید موقوفات ۴۵۰ نفر از زائرین بار اولی حضرت امیرالمومنین(ع) و اباعبدالله الحسین (ع) به مدت ۹ روز به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

بقاع خبربه نقل ازخبرگزاری اهل بیت(ع)،مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش ۴۵۰ نفر از زائرین بار اولی حضرت امیرالمومنین(ع) و اباعبدالله الحسین (ع) به مدت ۹ روز به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: شناسایی افراد نیازمند و موقوفٌ علیهم(بهره مندان) مطابق نیات واقفین، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور، شفاف سازی و اطلاع رسانی درخصوص مصرف عواید موقوفات، زمینه سازی، ترغیب و جذب خیرین در امر ایجاد وقف جدید در موضوعات؛ اعزام زائر به عتبات عالیات و خدمت رسانی به افرادی که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده اند .

معممی مقدم اظهار کرد: مطابق اطلاعات و آمار اخذ شده از سامانه جامع بانک اطلاعات ومدیریت موقوفات و اماکن متبرکه، بیش از ۵۵۰ موقوفه دارای درآمد و ۱۱۴۵ نیت واقف مرتبط با موضوع اعزام زائر به عتبات عالیات وجود دارد که عواید آن در قالب طرح«زائران حرم حسینی» صرف حمایت از افرادی می شود که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده اند.

وی همچنین یادآور شد: بهره مندان (موقوف علیهم) طرح با عنایت به نیات واقفین مندرج در وقف نامه و دستورالعمل اجرایی و براساس معرفی مراجع ذیصلاح از جمله؛ واقفین خیراندیش، خیرین، ائمه جمعه و جماعات، معتمدین محلی، هیئت امناء امامزادگان وبقاع متبرکه، نهادهای حمایتی از قبیل؛ کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و… انجام شده است تا ضمن خدمت‌رسانی مطلوب و کریمانه به این افراد، اجرای نیت واقف بطور صحیح انجام شود.

مربوطه به : عتبات عالياتأماكن مذهبيفرهنگیاجتماعیسیر و سفرواقفینمعارفامامزادگاناخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :