کدخبر : 25304 |

داعش و جنایت روز افزون در حق زنان   


عفو بین الملل با انتشار گزارشی اعلام کرد زنان و دختران در معرض تجاوزات مکرر جنسی از سوی اعضای داعش برای خلاصی از این وضعیت دست به خودکشی زده اند.

به گزارش بقاع خبر: اعضای گروه وحشی داعش یک دختر نوجوان را به جرم شیعه بودن از خانواده اش در فلوجه ربودند و پس از تجاوز وحشیانه به این دختر، او را کشتند و در برابر بازار عمومی شهر انداختند. بر اساس گزارش رسانه‌های عراقی، “موده عدای الدلیمی” دختر کم سن و سال و بی گناه اعضای گروه وحشی داعش یک دختر نوجوان را به جرم شیعه بودن از خانواده اش در فلوجه ربودند و پس از تجاوز وحشیانه به این دختر، او را کشتند و در برابر بازار عمومی شهر انداختند.

این دختر کم سن و سال و بی گناه شیعه فقط به این دلیل کشته شد که اطلاعاتی به دست داعش رسیده بود مبنی بر اینکه مادر موده به نام “فاطمه حسن الشمری” شیعه است و داعش کینه خود به شیعیان را را بر سر این کودک خالی کرد. پدر و مادر موده در انفجاری در بغداد کشته شده بودند و وی در نزد عمه اش زندگی می‌کرد. اغلب شک و گمان متوجه شوهرعمه موده است که ارتباطی نزدیک با گروهک داعش دارد و به نظر می‌رسد او این اطلاعات را به داعش داده تا از دست این دختر خلاص شود.

به گزارش ایسنا به نقل از دوناتلارورا، مشاور ارشد عفو بین الملل در امور بحران در گزارشی در شبکه خبری اسکای نیوزاعلام کرد: تعداد زیادی از دخترانی که قربانی بردگی جنسی به دست اعضای داعش شده اند بین ۱۴ تا ۱۵ سال یا حتی کمتر دارند.

بنا بر گزارش عفو بین الملل، خواهر دختری با نام جیلان، شهادت داد که جیلان که دختر بسیار زیبایی بود رگ دستش را زد و خود را به دار آویخت. دختر جوان دیگری نیز که گروگان اعضای داعش بوده است به عفو بین الملل گفت که برای فرار از ازدواج اجباری تلاش کرده با خواهرش خودکشی کند. دختر دیگری به نام وفا می گوید: به دور گردن ما دستمال هایی بستند و این دستمال ها را با طنابی با فواصل معین و دور از هم به یکدیگر وصل کردند. به این ترتیب ما به صورت زنجیروار در یک صف قرار می گرفتیم. آنها با قدرت تمام به وسیله این طناب ها ما را از هم دور نگه می داشتند. فشار بر ما آن قدر زیاد بود که هوشیاری خود را از دست داده بودم و تا چند روز نمی توانستم حرف بزنم.

عفو بین الملل اعلام کرد: بیشتر کسانی که زنان و دختران جوان عراقی را به عنوان کنیز و برده گرفته اند و به آنها تجاوز کرده اند از اعضای داعش بوده و برخی از حامیان داعش نیز دست به چنین اقدامی زده اند

 

منبع :

ایسنا

شیعه نیوز

شمال آنلاین

 

 

 

مربوطه به : اجتماعیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :