کدخبر : 22942 |

صدور ۵۸۹۱ فقره مفاصا حساب برای موقوفات و بقاع متبرکه مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از صدور ۵ هزار و ۸۹۱ مفاصا حساب برای موقوفات و بقاع متبرکه استان مازندران خبر داد.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در گفت و گو با خبرنگار بقاع خبر،اجرا و عمل امینانه به نیت واقفین را یکی از وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه دانست و اظهار کرد: اوقاف وظیفه دارد بر اساس نیت واقف در وقف نامه عواید موقوفات را هزینه و اجرای امینانه کند.
وی با اشاره به صدور ۵ هزار و ۸۹۱ مفاصا حساب برای موقوفات و بقاع متبرکه استان مازندران بیان کرد: این تعداد مفاصا حساب در سال ۹۷ از سوی شعبه حسابرسی اداره تحقیق اداره‌کل اوقاف استان صادر شده است.
حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه نظارت و بررسی اسناد درآمد و هزینه اجرای نیت واقف بر عهده اداره تحقیق اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان می باشد، افزود: پس از نظارت اداره تحقیق از اسناد درآمد، هزینه و اجرای نیت واقف مرتبط به هر موقوفه برای موقوفات مفاصا حساب صادر می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از رسیدگی به ۲۴ هزار و ۲۱۱ سند هزینه موقوفات و بقاع متبرکه استان در سال ۹۷ خبر داد و بیان کرد: برابر مواد قانونی ،رسیدگی به درآمد و هزینه موقوفات و بقاع و اماکن متبرکه اسلامی و مؤسسات و انجمن‌های خیریه‌ای که به موجب قانون و آیین‌نامه‌های مربوطه، اداره امور‌آنها به عهده سازمان اوقاف و امور خیریه محول شده یا می‌شود از وظائف شعبه حسابرسی اداره تحقیق اوقاف می باشد.
وی تطبیق اسناد هزینه و درآمد موقوفات با مفاد وقف‌نامه یا سایر اسناد مربوطه، صدور مفاصاحساب برای اسناد درآمد و هزینه‌های موقوفات و بقاع متبرکه ، تطبیق رقبات مندرج در بودجه با وقف‌نامه و یا سایر مدارک معتبر،تطبیق درآمد رقبات مندرج در بودجه با مدارک تعیین‌کننده درآمد ازد دیگر وظائف شعبه حسابرسی تحقیق اوقاف می باشد.

مربوطه به : آخرین عناوینفرهنگیاخبارپایگاه

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :