کدخبر : 22938 |

تفسیر کوثر در قم رونمایی شد


تفسیر ۱۲ جلدی کوثر تألیف آیت الله یعقوب جعفری با حضور آیت الله سبحانی و جمعی از اساتید حوزه در بیت علامه طباطبایی(ره) در قم رونمایی شد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از ایلنا، مراسم اعزام مفسران قرآن کریم در ماه رمضان و رونمایی از تفسیر کوثر تألیف آیت الله یعقوب جعفری با حضور آیت الله العظمی جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید و اساتید سطح عالی حوزه علمیه، در بیت علامه طباطبایی (ره) مفسر بزرگ قرآن کریم در قم برگزار شد.

در این مراسم مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی (ره) با بیان اینکه تفسیر ۱۲ جلدی کوثر بسیار گرانقدر و ارزشمند و حاصل ۲۲ سال تلاش آیت الله جعفری است، اظهار داشت: نگارش تفسیر قرآن اقدام سخت و بزرگی است و علامه طباطبایی (ره) هم برای تفسیر المیزان ۲۳ سال روزی ۱۶ ساعت تلاش کردند و امیدواریم این تفسیرهایی که با تلاش وافر علما نوشته شده است مورد استفاده علاقمندان به قرآن قرار گیرد و اساتید معظم تفسیر نیز هر کدام اهتمامی بر نگارش تفسیر سور و آیات قرآن داشته باشند.

مرتضی نجفی قدسی افزود: ما مفتخریم که علامه طباطبایی تفسیر قرآن را در حوزه‌های علمیه رونق بخشیدند و شاگردان ایشان هم این راه را ادامه دادند و حضرت آیت الله سبحانی هم دوره‌ای کامل از تفسیر قرآن در ۱۴ جلد به نام تفسیر منشور جاوید را تألیف کرده‌اند که بسیار محل رجوع علما، فضلا و پژوهشگران قرآنی است.

۲۲ سال برای تفسیر کوثر صرف کردم
مؤلف تفسیر ۱۲ جلدی کوثر نیز به عنوان سخنران بعدی این مراسم اظهارداشت: طبق آیات ابتدایی سوره «الرحمان» نخستین نعمت حتی پیش تر از خلقت انسان، آموزش قرآن است و بنده ۲۲ سال از بهترین دوران زندگی ام را صرف نگارش این تفسیر کردم.

آیت الله یعقوب جعفری به دلیل نگارش این تفسیر، با وجود تفاسیر متعدد قرآن پرداخت و گفت: نخست این تفسیر را نوشتم تا یک عنوان تفسیر بر تفاسیر شیعه اضافه شود و مهمتر اینکه عظمت قرآن به حدی است که هر چقدر تفسیر از آن نوشته شود به گونه‌ای نیست که تمام حرف‌ها زده شود و باز هم جای کار دارد.

۶۲ استاد سطح عالی حوزه برای تبلیغ در ماه رمضان اعزام می‌شوند
در ادامه این مراسم معاون تبلیغ مجمع عالی تفسیر قرآن کریم در خصوص اعزام تخصصی اساتید حوزه علمیه در ماه مبارک رمضان ۹۸، اظهار داشت: در سال جاری ۶۲ نفر بر اساس سهمیه اعزام خواهند شد و برخی مراکز کلان شهرها و بخصوص شهرهایی که بقاع متبرکه و فعال دارند تا پنج استاد اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره به اعزام اساتید به خارج از کشور نیز گفت: با تمام تلاش‌هایی که داشتیم به دلیل مسائل اقتصادی کشور تنها پنج نفر از اساتید حوزه به قزاقستان، اتیوپی، عراق، سوریه و لبنان اعزام خواهند شد.

وی در مورد اعزام حمایتی ۱۰۰ نفر از اساتید نیز گفت: اساتیدی که در دفتر تبلیغات پرونده تبلیغی دارند هر محلی که قصد دارند مشرف شوند نامشان را بدهند که با هماهنگی ما اقدامات صورت گیرد.

وی بیان کرد: در سال جاری ۶۰ برنامه تلویزیونی تفسیری با موضوعات مختلف انجام شده است.

رشد ۲۰ درصدی درس‌های قرآن کریم در حوزه‌های علمیه در سال جاری
مدیر مدرسه عالی قرآن کریم نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: امسال شاهد رشد ۲۰ درصدی درس‌های قرآن کریم بودیم و هم اکنون ۶۱۰ درس قرآنی در مراکز رسمی حوزه علمیه با حضور اساتید با سابقه بیش از پنج سال در دروس خارج داریم که این امر دستاورد مهمی است.

حجت الاسلام سید مرتضی میرکتولی افزود: در سال جاری درس‌های نهج البلاغه امیرالمومنین (ع) و شرح صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) در حوزه افتتاح و قریب ۵۰ درس نهج البلاغه و صحیفه ثبت شده است.

در پایان این مراسم نیز تفسیر قرآنی ۱۲ جلدی کوثر شیخ یعقوب جعفری توسط آیت الله جعفر سبحانی و با حضور سید باقر گلپایگانی، سید ریاض حکیم، آیت الله واعظ موسوی و جمعی از اساتید عالی تفسیر قرآن کریم رونمایی شد.

مربوطه به : معارفدین و اندیشهعلمااخبارپایگاهاخبارقرآنی

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :