کدخبر : 22804 |

آماده باش امامزادگان و بقاع متبرکه برای اسکان مسافران و سیل‌زدگان/ ارائه اتاق رایگان به مردم سیل زده


مدیرکل معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه از آماده باش امامزادگان و بقاع متبخبر دادرکه برای اسکان مسافران و سیل‌زدگان خبر داد.

 

 

آماده باش امامزادگان و بقاع متبرکه برای اسکان مسافران و سیل‌زدگان/ ارائه اتاق رایگان به مردم سیل زدهحجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی متقی مدیرکل معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آماده باش امامزادگان و بقاع متبرکه استان‌های کشور اظهار کرد: همزمان با ایام نوروز طرح آرامش بهاری همچنان درحال اجراست، ولی با توجه به اتفاقات اخیر، مبلغین ما توجه ویژه ای به مباحث اجتماعی دارند و در حال خدمت رسانی به سیل زدگان در مناطق مازندران، گلستان، فارس و لرستان هستند.

وی در ادامه گفت: حدود ۷۰۰ امامزاده در طرح آرامش بهاری فعال هستند که در مجموعه ۴ هزار اتاق و سوئیت در اختیار زائران قرار می گیرند. همچنین در کنار بقاع متبرکه، حسینیه و اماکن مذهبی، فضاهایی در نظر گرفته شده که در مواقع اضطرار در اختیار مردم قرار خواهد گرفت  و مسافران می توانند در آنجا مستقر شوند.

مدیرکل معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اسکان رایگان مردم سیل زده در استان‌های گلستان، فارس، مازندران و لرستان تاکید کرد: تمامی همکاران و مبلغین ما در استان‌ها به خدمت مردم سیل زده آمدند.

وی افزود: اگرچه قبل از عید بسیاری از اتاق‌ها رزرو شده بودند اما در حال حاضر با توجه به اتفاقات پیش آمده، اسکان در مناطق سیل زده گلستان، لرستان، فارس و مازندران به صورت رایگان انجام می شود و تا امروز غذای گرم بین مسافران نیز توزیع شده است. همچنین امامزادگان و بقاع متبرکه دیگر نیز در حالت آماده باش هستند و مبلغین هر آستان به خدمت‌رسانی می‌پردازند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :