کدخبر : 22760 |

آمار زائران دانشگاهی عتبات از مرز ۴۹۰۰نفر گذشت


رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از اعزام بیش از ۴۹۰۰ دانشگاهی به عتبات عالیات در بیستمین دوره اعزام های این ستاد تاکنون خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام والمسلمین فقیهی؛ رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از اعزام بیش از ۴۹۰۰دانشگاهی به عتبات عالیات در بیستمین دوره اعزام های این ستاد تا به امروز خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی افزود: با وجود آنکه چهل روز از آغاز بیستمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات گذشته،۴۹۶۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در قالب ۱۲۴ کاروان به عتبات عالیات اعزام شده اند و این اعزام ها تا اردیبهشت ماه ۹۸ ادامه دارد.

فقیهی اظهار داشت:تمامی کاروان های دانشگاهیان با روحانی اعزام می شوند؛همچنین ستاد، مداحان ثابتی را در نجف و کربلا در نظر گرفته است که مراسم استقبال و زیارت اول در حرم و وداع شب آخر در کربلا و نجف، زیر نظر روحانی محترم کاروان و با حضور مداحان اعزامی برگزار می شود.

 

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:برنامه نجف شناسی در صافی صفا و روایت گری مصور توسط راوی بعثه مقام معظم رهبری در مرقد مطهر حر از برنامه های فرهنگی ویژه حین سفر برای کاروان های دانشگاهی است. همچنین همایش احلی من العسل در کربلای معلا در بعثه مقام معظم رهبری برگزار می شود که دانشجویان در این همایش تجدید میثاق مجددی با امام، شهدا و مقام معظم رهبری می ببندند.در پایان هر همایش،هدایای بانک ملت به رسم یادبود در اختیار زائرین دانشگاهی قرار می گیرد.

 

حجت الاسلام فقیهی افزود: حضور در بیت حضرت امام(ره)، مزار علامه امینی، اماکن تاریخی و مساجد نجف اشرف، زیارت اماکن و مقام هایی همچون خیمه گاه حسینی در کربلای معلی، روایتگری و زیارت علمای مدفون در کاظمین از دیگر برنامه های دانشگاهیان است که در این برنامه ها مباحث معرفتی و شناخت بزرگان عالم تشیع برای دانشگاهیان بازگو می شود.

وی یاد آور شد: بسته های فرهنگی شامل مجموعه هشت بهشت، به فرزندم، مفاتیح دانشجویی و دفترچه یادداشت در همایش و جلسات آموزشی قبل از سفر تحویل دانشگاهیان شده است که مسابقه کتابخوانی از آن برگزار می شود. همچنین مسابقه چراغ راه هدایت در بخش های مختلف ادبی و هنری در بیستمین دوره اعزام ها همچون ادوار قبلی عتبات دانشگاهیان در حال برگزاری است. به نفرات برتر این مسابقات جوایزی همچون کمک هزینه سفرهای زیارتی اعطا می شود.

منبع:شبستان

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاجتماعیسیر و سفراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :