کدخبر : 22747 |

وقف به یاری توسعه علم در کشور می آید


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: یکی از برنامه‌های جدی این سازمان، ترویج وقف منفعتی در راستای توسعه علم و دانش در کشور است.

 

 

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در دیدار با آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) اظهار کرد: در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب به موضوعات مهمی اشاره شده اشت، در این زمینه می‌توان به مسئله مهم اهمیت وقف و کمک آن به اقتصاد کشور توجه کرد، آن هم در شرایطی که تحریم‌های گسترده‌ای علیه نظام اسلامی جریان دارد.

وی افزود: وقف دانش باید در کشور باب شود و در این زمینه لازم است به وقف منفعتی پرداخت، به عنوان مثال افرادی موقوفاتی را به یادگار بگذارند که از درآمد آنها برای توسعه علم و دانش در کشور استفاده شود.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر باز مهندسی، انسجام و دقت در جریان استفاده از موقوفات کشور عنوان کرد: به عنوان مثال موقوفاتی که در کلان‌شهرها هستند می‌توانند در زمینه خدمات اجتماعی و عمومی مورد استفاده قرار بگیرند.

وی ادامه داد: بقاع متبرکه فراوانی در کشور وجود دارند که می‌توانند در این زمینه ورود پیدا کنند به همین دلیل در سال جاری هیئت امنای ۱۱۰ بقعه مأموریت یافتند که در زمینه آسیب‌های اجتماعی منطقه خود بررسی‌های لازم را داشته باشند و فضایی به وجود بیاورند که در راستای رفع آسیب‌های اجتماعی مفید فایده باشد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اجتماعیواقفیناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :