کدخبر : 22700 |

«محمدتقی» نامی ماندگار برای اهالی نبل‌الزهرا


شهید محمدتقی اربابی از شهدای مدافع حرم خراسان شمالی است که در جریان عملیات پیروزمندانه آزادی نبل‌الزهرا به درجه رفیع شهادت نایل شد.

به گزارش بقاع نیوز، ۲۳بهمن سالروز شهادت سومین شهید مدافع حرم خراسان شمالی شهید محمدتقی اربابی است که در جریان آزادسازی منطقه شیعه نشین نبل‌الزهرا سوریه در سال ۹۴ به درجه رفیع شهادت نایل شد.

روایتی کریمانه از سیره زندگی همسر شهید مدافع حرم خراسان شمالی

«محمدتقی» نامی ماندگار برای اهالی نبل‌الزهرا

نام این شهید بزرگوار برای مردم مظلوم نبل الزهرا یادآور روزهای خوشی است که آن‌ها را پس از سال‌ها محاصره٬ از چنگال تکفیری‌های بی ایمان خارج ساخت و طعم خوش پیروزی را به آنان هدیه داد. بهمن‌ماه ۹۴ هنگامه‌ای است که ۳ فرزند برومند از دیار رشیدمردان خراسان شمالی٬ در دفاع از حرم حضرت عقیله بنی‌هاشم(س)٬ به درجه رفیع شهادت نایل شدند و یکی از این دلاورمردان٬ شهید محمدتقی اربابی است.

از این شهید والامقام دو فرزند به نام‌های حامد و علی به یادگار مانده و این روزها تمام دل‌مشغولی همسر صبور شهید اربابی٬ مراقبت از یادگارهای این شهید مدافع حرم است.

همسر این شهید والامقام این روزها به مانند پرستاری مهربان و دلسوز٬ یادگاران شهید را در برگرفته و در آغوش می‌کشد. مادری که علاوه بر زحمات مادری٬ نشان پدر را نیز بر پیشانی داشته و برای علی و حامد از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند. حتی بیماری علی هم نتوانست او را از پا درآورده و این روزها هر کسی علی را می‌بیند٬ به همت این مادر مهربان در پیگری درمان او تبارک الله می‌گوید.

روایت کریمانه از سیره زندگی همسر شهید

همسران شهدای مدافع حرم نمونه مثالزدنی زندگی زینب‌وار در دوران معاصر ما هستند. فاطمه اربابی همسر شهید محمدتقی اربابی یکی از این نمونه‌ها است که چندی پیش در اجلاس استانی نماز هدیه متبرک مقام معظم رهبری به وی اهدا شد.

در جریان این اجلاس و پس از اهدای انگشتر متبرک مقام معظم رهبری به همسر شهید٬ استاندار خراسان شمالی نیز به رسم ادب و احترام به مقام شامخ شهدای مدافع حرم هزینه سفر وی و خانوادهاش به عتبات عالیات را به او تقدیم کرد.

دقایقی از این اتفاق نگذشته بود که همسر شهید در اقدامی کریمانه گفت: هدیه استاندار را با تمام شوقی که برای سفر به کربلا دارم٬ به افرادی تقدیم میکنم که تاکنون به سفر اربعین مشرف نشده‌اند.

وی در تشریح این اقدام خود افزود: من تاکنون دو بار به سفر کربلا رفته ام و همیشه یکی از آرزوهایم رفتن به این سفر مبارک و معنوی بوده است اما می‌دانم هنوز بسیاری هستند که برای رفتن به سفر کربلا آن هم در موعد اربعین٬ مشتاق هستند. بنابراین با کمال احترام این هدیه را به مشتاقان سفر اربعین تقدیم می‌کنم.

آری این روایت زندگی عاشقانه‌ همسری است که در اوج جوانی و نشاط مرد رویاهایش را به سفر شهادت می فرستد و اینک با دو یادگار کوچکش در خانه‌ای محقر و در محلهای دورافتاده٬ روزگار می‌گذراند. او نه تنها از شهادت همسرش برای خود چیزی نخواسته بلکه هدیه‌ای را که به همین مناسبت به او می‌دهند٬ تقدیم دیگران می‌کند.

امروز ۲۳ بهمن‌ماه سالروز شهادت شهید مدافع حرم٬ محمد تقی اربابی است. به روح بلند این شهید والامقام و همه شهدای مدافع حرم ایران اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی٬ درود و صلوات می‌فرستیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم

مربوطه به : معارفشهدامدافعان حرماخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارمدافعان حرم

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :