کدخبر : 22638 |

همه وظیفه داریم برکات و آثار انقلاب را برای مردم بازگو کنیم


حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان در دیدار با امام جمعه لوشان احیای سنت حسنه وقف را در عصر کنونی مدیون پیروزی انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش بقاع نیوز به نقل ازایلنا ، حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان در دیدار با امام جمعه لوشان احیای سنت حسنه وقف را در عصر کنونی مدیون پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: در دوران حکومت پهلوی بسیاری از موقوفات از حال وقفیت خارج شده بود.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی سنت حسنه وقف بودیم، اظهار کرد: برای رسیدن به وضع مطلوب در حوزه ترویج سنت وقف و عمل به وقف فاصله داریم.

مدیرکل اوقاف گیلان افزود: همه وظیفه داریم برکات و آثار انقلاب را برای مردم بازگو کنیم.

وی یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت های ترویج دهنده معارف اسلامی در جوار آستان مقدس امام زادگان هدفمند و مخاطب محور شد.

علیزاده ادامه داد: در طول سال بیش از ۱۰ کار ویژه فرهنگی در آستان مقدس امام زادگان در طول سال برگزار شده و همه ساله تعداد کثیری از مردم در سراسر کشور در کلاس‌های آموزش معارف اسلامی، مهارت های زندگی، سبک زندگی اسلامی و آموزش قرآن بقاع متبرکه شرکت می کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: تا پیش از سال ۸۸ سالانه نزدیک به ۴۰۰ وقف در کشور صورت می‌گرفت، اما از سال ۸۹ به بعد و با کار فرهنگی انجام شده در کشور این تعداد به ثبت ۳ هزار موقوفه در سال افزایش پیدا کرده است.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :