کدخبر : 22626 |

چهلمین سالگرد انقلاب با شعار افتخار به گذشته، امید به آینده


مهمترین عناوین برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شعار افتخار به گذشته، امید به آینده از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام شد.

 

 

به گزارش بقاع نیوز ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مهمترین عناوین برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با شعار افتخار به گذشته، امید به آینده اعلام کرد.

شروع برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از ساعت ۹ صبح دوازدهم بهمن در سراسر کشور آغاز می شود و صبح روز دوازدهم بهمن امسال با حضور گسترده مردم در حرم امام (ره) آیین های ویژه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب آغاز و این مراسم همزمان در بیش از ۹۰۰ نقطه کشور در لحظه تاریخی ورود امام (ره) به کشور برگزار می شود.

رژه موتورسواران در مسیر حرکت امام (ره) از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا و گلباران این مسیر از برنامه های ویژه دوازدهم بهمن است که در استان های کشور نیز هزاران موتورسوار به همین مناسبت از فرودگاه استان تا گلزار شهدا رژه خواهند رفت.

از دیگر برنامه های دوازدهم بهمن گلباران زادگاه امام خمینی (ره) در شهر خمین و بیت شریف امام (ره) در قم و محل جلوس ایشان در جوار قطعه شهدای بهشت زهرا است.

همچنین در ۱۲ بهمن برگزاری مراسم فرودگاه مهرآباد، مدرسه رفاه از دیگر برنامه های این روز است که توسط ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برگزار می شود.

گلباران و تکریم شهدای انقلاب از جمله برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است که در نخستین پنجشنبه دهه مبارک فجر در هجدهم بهمن در بیش از ۱۸ هزار گلزار شهدای سراسر کشور با عنوان مراسم میهمانی لاله ها با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

امسال به دلیل تقارن ایام شهادت حضرت زهرا (س) در شامگاه بیست و دوم بهمن در ساعت هفت شب مراسم گلبانگ الله اکبر و نورافشانی برگزار می شود.

تجلیل از افتخارآفرینان قرآنی در مسابقات مختلف در چهل سال گذشته، برپایی محافل انس با قرآن با عنوان چهل شب چهل مسجد، برگزاری اولین دور مسابقات منتخبین طرح سه ساله آموزش استعدادهای قرآنی سراسر کشور به میزبانی استان قم، تدوین کارنامه چهل ساله فعالیت های قرآنی نظام جمهوری اسلامی، برپایی همایش ملی انقلاب اسلامی، کارآمدی، فرصت ها و چالش ها از جمله برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است.

برگزاری چهل نشست شنبه های انقلاب با هدف بیان دستاوردها و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی در چهل سال در سالن اجتماعات بسیج صدا و سیما و رونمایی از کتاب گلستان انقلاب، برگزاری برنامه سروستان در قالب چهل برنامه در شهر قم، دومین جشنواره ملی هنرمندان شاهد و ایثارگر، آغاز به کار و راه اندازی رادیو انقلاب در معاونت صدای رسانه ملی، آغاز به کار همایش ملی انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی، برگزاری نخستین جشنواره انفوگرافیک ایثار و شهادت با نام رخ سرخ، اجرای ۱۵ رویداد بین المللی ورزشی جام فجر طی ایام الله دهه فجر، میزبانی ایران در نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک صلح و دوستی از دیگر عناوین برنامه های چهل سالگی انقلاب است.

از دیگر عناوین برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب می توان به فعال سازی سامانه جامع اسناد دفاع مقدس، برپایی ده ها یادواره شهدای ویژه مدافع حرم، تجلیل از چهره های ماندگار نیروی زمینی در همایش ارتش انقلابی، برپایی نمایشگاه های مختلف دستاوردهای انقلاب در شهر تهران در مصلی امام خمینی (ره) و نمایشگاه هوایی مهرآباد، باغ موزه دفاع مقدس به همت دستگاه ها و نهادهای انقلابی، رونمایی از جنگنده تماما ایرانی کوثر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، برگزاری نمایشگاه پیشرفت و اقتدار در جوار بقاع متبرکه و افتتاح صدها پروژه ورزشی توسط وزارت ورزش و جوانان، تجدید میثاق نمایندگان از اقشار و احزاب در حرم امام (ره) و دعوت از مبارزان انقلابی و زندانیان سیاسی قبل از انقلاب به مساجد جهت بیان خاطرات اشاره کرد.

افتتاح بیش از ۱۶۰۰ پروژه شاخص در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، اعزام ۴۲ هزار مبلغ دینی سیاسی و دانشگاهی به اقصی نقاط کشور، برگزاری مراسم کرسی های آزاداندیشی در ۲۵۰۰ دانشگاه سراسر کشور، ارایه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی در مناطق محروم کشور، برگزاری برنامه ۱۰ شب ۱۰ مسجد با موضوع چهلمین سالگرد انقلاب، برپایی ده ها هفته فیلم و نمایشگاه فرهنگی هنری با حضور بیش از ۸۰ رایزن فرهنگی ایران در ۷۰ کشور جهان، رونمایی و معرفی چهل پروژه برتر شهری توسط شهرداری استان ها، تدوین برنامه های راهبردی عملیاتی، توسعه پایدار و اقتصاد روستایی در ۳۱ شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته از دیگر عناوین برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است./

مربوطه به : فرهنگیاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :