کدخبر : 22631 |

مروری بر دستاوردهای انقلاب در حوزه مساجد و بقاع متبرکه شفت


رحیمی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ۱۶ مسجد در شهرستان شفت احداث و نوسازی شده است.

به گزارش خبرنگار فضای مجازی بقاع نیوز،«حمید رحیمی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از فومن با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، نهضتی بزرگ، شکوهمند و تأثیرگذار است که در این چهل سال دستاوردهای فراوانی را برای این کشور و ملت داشته است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شفت با بیان اینکه مقایسه ایرانِ قبل و بعد از انقلاب، می‌تواند واقعیت‌های مهمی را برای نسل‌های پس از انقلاب آشکار کند، افزود: فرا رسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت خوبی برای مرور انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه‌های مختلف است.

وی با اشاره به گزارش آماری فعالیت‌های اوقاف شفت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ۱۶ مسجد در شهرستان شفت احداث و نوسازی شده است.

رحیمی با اشاره به آمار بقاع احداثی و نوسازی شده در شهرستان شفت بعد از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: ساختمان بقعه متبرکه امامزاده ابراهیم (ع) در  سال ۱۳۶۰ و بقعه متبرکه امامزاده اسحاق(ع) در سال ۹۲ تاسیس شد.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی یک موقوفه به نام موقوفه حاج حاکم نصیر رشتی در این شهرستان احیا شد، خاطرنشان کرد: موقوفه اسلام زاده( ساخت و تجهیز مرکز فرهنگی قرآنی در روستای تکرم و در جوار بقعه متبرکه شاه دریشان)، قطعه زمینی به متراژ ۱۲۸۰ متر مربع بعنوان پارکینگ بقعه متبرکه امامزاده احمد چماچا توسط آقای روح اله دولت نیا وقف شده است که در مراحل اولیه ثبت موقوفه است، این دو موقوفه وقف ایجاد شده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شفت با بیان اینکه در بخش فرهنگی قرآنی ۱۰ خدمت ارائه شده است، اظهار کرد: راه اندازی کلاس‌های حفظ قرآن کریم، شناسائی مربیان قرآنی شهرستان، راه اندازی مراکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه، برگزاری مراسمات مذهبی اعم از اعیاد و مصائب اهل بیت(علیهم السلام)، صدور احکام هیئت امناء بقاع متبرکه، اسکان زائرین در مهمانسرای بقاع متبرکه، برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان کشوری، بین المللی و مصری، استقرار تیم پزشکی رایگان در بقاع متبرکه در مناسبت‌های مختلف، اجرای برنامه‌های سازمانی به منظور نیل به اهداف سازمان در مسیر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی نظیر طرح آرامش بهاری، نشاط معنوی و…، استقرار مبلغین اعزامی و بومی در بقاع متبرکه برای ارتقاء نیازهای دینی و معنوی مردم در بقاع متبرکه از خدمات فرهنگی قرآنی در شهرستان شفت در این چهل سال است.

رحیمی افزود: در بخش اجتماعی ۱۰ خدمت نظیر استقرار تیم پزشکی رایگان در بقاع متبرکه، سامان دادن به وضعیت مردم در شرایط بحرانی نظیر آتش سوزی در شهرک امامزاده ابراهیم(ع ) که خدماتی نظیر اسکان آسیب دیدگان، در اختیار گذاشتن لوازم اولیه نظیر پتو و … و همچنین رایزنی با کمیته امداد و حلال احمر برای دریافت لوازم ضروری جهت بهبود وضعیت آسیب دیدگان و رساندن آن لوازم به جامعه هدف، برگزاری جلسات توجیهی، هم اندیشی و کلاس‌های آموزشی یک جلسه‌ای برای خروج از بحران، انجام گرفته است.

وی گفت: در بخش اقتصادی ۱۰ خدمت نظیر واگذاری موقوفات به آحاد مردم و رابطه استیجاری با آنان به منظور بهره‌وری موقوفات و همچنین بهبود معیشت مردم انجام گرفته است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شفت تصریح کرد: استفاده از مبلغین اعزامی و بومی و دعوت از چهره‌های سیاسی، انقلابی برای تبیین مسائل و چالش‌های روز و روشنگری در مواقع حساس نظیر انتخابات و …، دعوت از آحاد مردم برای شرکت در مراسمات ملی مذهبی مانند حضور گسترده در راهپیمائی ۲۲ بهمن و دعوت از آحاد مردم برای حضور و شرکت گسترده در انتخابات مختلف از خدمات سیاسی اداره اوقاف و امور خیریه شفت در چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی است.

رحیمی خاطرنشان کرد: در چنین شرایط حساس کشور که هجمه‌های مختلفی توسط دشمنان این انقلاب وارد می‌شود، اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی به‌عنوان یک وظیفه تلقی می‌شود.

مربوطه به : أماكن مذهبيمساجداخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :