کدخبر : 22613 |

احقاق حقوق موقوفات یکی از مهمترین وظایف سازمان اوقاف است


آیت‌الله علوی گرگانی احقاق حقوق موقوفات را یکی از مهمترین وظایف سازمان اوقاف دانست و گفت: لازم است برای این منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شفاف صورت بگیرد تا مردم نسبت به وقف و موقوفات آگاه شوند.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در جمع مدیرکل، معاونین و روسای اوقاف قم اظهار کرد: اوقاف و امور خیریه یکی از ادارات مهمی است که وظایف و کارکردهای آن بسیار سنگین و دشوار است.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم امروز، وقف و موقوفات هستند که همه امور مربوط به آن بر عهده سازمان اوقاف و ادارات کل آن در استان‌ها گذاشته شده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مدیران جدید سازمان اوقاف و اداره کل اوقاف استان قم باید از بهترین شیوه‌ها و ایده‌ها نو در این مسیر استفاده شود.

وی ادامه داد: برخی افراد در جایگاهی که قرار دارند، چنان خدماتی ارائه می‌دهند که همواره نام نیکی از آنها باقی می‌ماند و ذخیره آخرتشان هم هست، همه مدیران باید این الگو را مد نظر قرار دهند و در همین مسیر حرکت کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ وقف عنوان کرد: می‌توان جلساتی با حضور مسئولان و متولیان موقوفات برگزار کرد و در این نشست‌ها از بزرگان منطقه‌ای هم دعوت شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه در زمینه موقوفات سازمان اوقاف باید در راستای حل آنها از شیوه‌های خلاقانه استفاده کند خاطرنشان کرد: احیای موقوفات که یکی از وظایف سازمان اوقاف به شمار می‌رود از مهمترین کارکردهای این سازمان به شمار می‌رود.

وی افزود: اقداماتی که در این راستا صورت گرفته موجب احیای برخی موقوفات شده و مردم از ثمرات و برکات آنها بهره‌مند شده‌اند.

آیت‌الله علوی گرگانی همت عالی و نیت خالصانه را راه حل بسیاری از مشکلات دانست و تصریح کرد: اگر انسان با نیت الهی وارد میدان شود، خداوند هم رحمت خود را شامل حال آدمی می‌کند و مردم را به سوی متولی کار خیر متمایل می‌سازد.

استاد حوزه علمیه قم گفت: خداوند وعده داده که همراه محسنین و نیکوکاران است و این بزرگ‌ترین دلگرمی برای انجام کار خیر است.

وی ضمن تبریک به حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری به دلیل انتصاب به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: از خداوند توفیق روزافزون شما را خواستارم و امیدوارم در انجام وظایف شرعی و سازمانی خود موفق باشید.

آیت‌الله علوی گرگانی احقاق حقوق موقوفات را یکی از مهمترین وظایف سازمان اوقاف دانست و گفت: لازم است برای این منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شفاف صورت بگیرد تا مردم نسبت به وقف و موقوفات آگاه شوند.

انتهای پیام/

مربوطه به : معارفدین و اندیشهعلمااخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :