کدخبر : 22590 |

ایمان و شهادت‌طلب رمز پایداری ۴۰ ساله نهضت اسلامی است


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: ایمان و روحیه شهادت‌طلبی موجب پایداری ۴۰ ساله ملت ایران و جبهه مقاومت شده است.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، آیین تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم تیپ زینبیون به مناسبت سالروز میلاد عقیله بنی هاشم(س) در جوار حرم مطهر حضرت علی بن جعفر(ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم سخنران ویژه این مراسم بود؛ وی ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب کبری(س) اظهار کرد: حرکتی در دنیا به تاسی از انقلاب اسلامی ایران شروع شده و در مقابل هم جبهه‌ای که در برابر اسلام به وجود آمده جنگی است نابرابر؛ استکبار با تمام قوا به میدان آمده و جبهه مقاومت با دست خالی و تکیه بر ایمان و روحیه شهادت طلبی در مقابل آنها ایستاده است و اگر نبود این روحیه شهادت‌طلبی و ایمان، نمی‌توانستیم ۴۰ سال مقاومت کنیم.

وی افزود: امروز وظیفه ماست که از این جبهه مقدس پشتیبانی کنیم و با استکبار افسارگسیخته که درصدد فتح جهان است به نبرد برخیزیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس روزهایی را گذراندیم که دو سوم کشور زیر آتش دشمن بود خاطرنشان کرد: به یاد داریم که از زمین و هوا مورد تجاوز قرار گرفته بودیم ولی مردم ایران به فرمان امام خمینی(ره) اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران در دست دشمن باقی بماند.

وی با اشاره به خاطرات شهید عباس دوران خلبان شجاع ایرانی گفت: زمانی ایران قصد داشت یک پل در بغداد را در سخت‌ترین شرایط بمباران کند، این شهید بزرگوار وقتی پیرمردی را دید که سوار بر مرکب خود در حال گذر از آن پل است، زیر آتش ضد هوایی عراق آنقدر صبر کرد تا او بگذرد و سپس پل را منفجر کند، این روحیه چیز جز ایمان به خدا و عمل بر اساس اعتقادات پاک نیست.

اسکندری عنوان کرد: خانواده شهدای لشکر زینبیون فرزندان خود را برای دفاع از حرم زینبی و کیان اسلام تقدیم کردند و اجر این صبر را نیز خداوند به آنها خواهد داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه خون شهدای پاکستانی، بحرینی، افغانستانی، یمنی و فلسطین سرانجام به هم می‌پیوندد گفت: در نهایت جشن آزادی قدس را در این سرزمین برپا خواهیم کرد.

مربوطه به : معارفشهدامدافعان حرماخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :