کدخبر : 22553 |

خدمت به زائران بقاع متبرکه ذخیره‌‌ای الهی است


استاد حوزه علمیه قم گفت: خدمت به امامزادگان و زائران بقاع متبرکه، ذخیره‌ای الهی برای خدام و هیئت امناست و باید قدردان این فرصت و توفیق الهی بود.

به گزارش بقاع نیوز، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی در جمع اعضای هیئت امنا، خدام و مسئولان آستان مقدس حضرت علی بن جعفر(ع) اظهار کرد: بقاع متبرکه امامزادگان، مرکز تعلیم و تعلم مذهبی هستند و بر این اساس، امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر تبدیل این مکان‌های مقدس به قطب فرهنگی تاکید داشته‌اند.

وی افزود: هر جا که امامزادگان مدفون هستند، شاهد برکات و آثار فراوانی بوده‌ایم و کرامات زیادی از آنها دیده شده است، این اماکن در حقیقت مراکزی برای تبلیغ و ترویج اسلام و تقویت دین الهی به شمار می‌روند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه کرامات امامزادگان و فرزندان ائمه اطهار(ع) محسوس و آشکار است گفت: به شخصه در مورد یکی از این بقاع متبرکه، کرامتی را دیده‌ایم که مربوط به حق‌الناس بوده است، به طوری که اگر زائری کفش شخص دیگری را به اشتباه می‌پوشید، نمی‌توانست از آنجا خارج بشود و به عنوان مثال، اتومبیلش روشن نمی‌شد.

وی ادامه داد: خداوند بعضی کرامات را به مومنان نشان می‌دهد تا عظمت خانواده اهل بیت(ع) بر همگان روشن شود.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر خدمت‌گزاری به امامزادگان و زائران بقاع متبرکه گفت: معرفت حقیقی به ائمه اطهار(ع) و فرزندان آنها، انسان را به جایی می‌رساند که در می‌یابد خدمت به آنها عامل سعادت دنیا و آخرت است.

این مرجع تقلید عنوان کرد: حضرت علی بن جعفر(ع) بزرگمردی بودند که کرامات و برکات فراوانی از ایشان به ثبت رسیده و در عین حال ایشان خود را خدمت‌گزار امام معصوم(ع) می‌دانستند.

وی با بیان اینکه بقعه متبرکه این امامزاده واجب‌التعظیم مرکز توجه و احترام زائرانی از اقصی نقاط جهان است گفت: علاوه بر این حرم مطهر ایشان محلی برای دفن شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم شده و این مسئله بر اهمیت مکان، افزوده است.

آیت‌الله علوی گرگانی خدمت به بقاع متبرکه را از جمله ذخایر دنیوی برای آخرت دانست و تصریح کرد: قدر این توفیق را که نصیبتان شده بدانید و در راه خدمت به زوار امامزادگان کوشا باشید چرا که این فعالیت‌ها، ذخیره دنیای جاودانی است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: یکی از علمای قم که صاحب نفس و بسیار بزرگوار بود، در بستر بیماری افتاد، به عیادت ایشان رفتم و بعد از احوالپرسی عرض کردم آرزویی دارید؟ گفت از خداوند می‌خواهم جایگاه خودم را در روز قیامت ببینم و این سخن نشان می‌داد به خاطر اقداماتی که در این دنیا داشته از فردای خودش اطمینان داشته است در حالیکه بسیاری از انسان‌ها از مرگ می‌ترسند ولی خودشان گفتند تنها امیدم به محبت و لطف خداست.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناوینمعارفدین و اندیشهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :