کدخبر : 22331 |

وقتی مغناطیس حسین(ع)، قلب‌ها را جذب می‌کند


پیاده روی اربعین حسینی بزرگ‌ترین گردهمایی جهانی است که به اعتراف دوستان و دشمنان در دنیا بی نظیر است.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از ایسنا، اربعین حسینی جلوه‌ای از شکوه وحدت مسلمانانی است که بدون هیچ اختلافی مسیر عاشقی را طی می‌کنند و بزرگترین حرکت معنوی جهان را به نمایش می‌گذارند.

کربلا امروز تجلی گاه عشق پاک و جاری عاشقان حسینی است که از راه‌های دور و نزدیک آمده‌اند تا ارادت بی پایان خود را به اهل بیت(ع) به نمایش جهانیان بگذارند.

مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند: «شروع جاذبه مغناطیسی حسینی در روز اربعین است، جابربن عبدالله را از مدینه بلند می‌کند و به کربلا می‌کشند، این همان مغناطیسی است که امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی در دل من و شما هست».

این جاذبه مغناطیسی میلیون‌ها نفر از سراسر جهان را به سمت خود می‌کشاند تا مسلمانان یک بار دیگر در کنار هم با وحدت و همدلی، قدرت خود را به رخ جهانیان بکشانند.

ثبت نام ۲۲ هزار نفر از استان برای شرکت در پیاده روی اربعین

ابوالفضل نوفرستی، مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲ هزار نفر برای پیاده‌روی اربعین حسینی در استان ثبت نام کردهاند.

وی با بیان اینکه برای تمام این افراد، ویزا صادر شده است، گفت: تعداد زائران خراسان جنوبی برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی افزود: امسال با توجه به راه اندازی کنسولگری عراق در بیرجند صدور ویزا برای زائران با سرعت بیشتری انجام شد.

نوفرستی تصریح کرد: برای اینکه به روزهای پایانی مأموریت هیات کنسولگری عراق در استان نزدیک می‌شویم از زائرانی که قصد تشرف به عتبات عالیات دارند درخواست می‌شود به یکی از دفاتر زیارتی استان مراجعه کنند.

وی بیان کرد: روز گذشته پایان ماموریت کنسولگری عراق در استان بوده اما اگر استقبال خوبی صورت بگیرد شاید چند روز دیگر دفتر کنسولگری عراق در استان دائر باشد.

برپایی ۳۵ موکب استان در کاظمین

قدرت سلطانپور، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: ۱۲۰۰ نفر خادم الحسین(ع) از استان برای ارائه خدمات به زائران به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی برپایی ۳۵ موکب را شهرهای کاظمین، نجف و کربلا تدارک دیده است، افزود: ۵ موکب بین مسیر نجف به کربلا و ۳۰ موکب نیز در کاظمین استقرار دارند.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی بیان کرد: این موکب‌ها خدماتی شامل؛ اسکان، آب و برق، بهداشت و درمان، پذیرایی، نظافت، نانوایی، آرایشگاه و خیاطی ارائه می ‌دهند.

سلطانپور با بیان اینکه هشت موکب نانوایی در کاظمین مستقر است، گفت: ظرفیت اسکان موکب‌های استان در کاظمین هر شب ۲۰ هزار نفر است و روزانه ۲۰ هزار پرس غذا توزیع می‌شود.

وی اظهار کرد: تاکنون مردم استان در ایام اربعین حسینی امسال مبلغ ۳ میلیارد تومان نقدی و غیرنقدی به ستاد عتبات عالیات کمک کردند.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی بیان کرد: موکب فرهنگی خراسان جنوبی نیز در چهار بخش رسانه، مذهبی، هنری و تبلیغات میدانی در کاظمین مستقر است.

آمادگی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران

مهدی گرجی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: اعزام زائران اربعین حسینی(ع) استان به عتبات عالیات از طریق مرزهای مهران و چذابه ادامه دارد.

وی گفت: طرح جابجایی زائران اربعین حسینی(ع) در سراسر کشور از یکم آبان ماه امسال آغاز و تا پایان روز یکشنبه ۱۳ آبان ماه به اجرا گذاشته می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: در این طرح بیش از ۱۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی استان اعم از ویژه، عادی و Vip جابجایی زائران به مرزهای مهران و چذابه را عهده‌دار بوده و پس از پایان مراسم اربعین حسینی(ع) نیز برگشت زائران از مرزهای مذکور را انجام خواهند داد.

گرجی اظهار کرد: تاکنون ۱۸۸۷ زائر از استان با ۵۲ دستگاه اتوبوس به مرزهای مهران و چذابه اعزام شده‌اند و مابقی زائران در روزهای آتی اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: به منظور ارتقای سطح خدمات به زائران و ایمنی وسایل نقلیه، هماهنگی‌های لازم با ادارات و دستگاه‌های مرتبط برگزار و ناوگان اعزامی قبل از حرکت توسط نمایندگان اداره کل راهداری و حمل و نقل و پلیس راه استان مورد بازدید قرار می‌گیرند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: به منظور تسهیل در برگشت از سفر زیارتی درخواست می‌شود هماهنگی بین مسئولان کاروان‌ها با رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل صورت بگیرد تا وقفه‌ای در برگشت ایجاد نشود.

گرجی از مسئولان کاروان‌هایی که تاکنون موفق به تأمین وسیله نقلیه نشده‌اند نیز درخواست کرد در صورت تمایل به انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان مراجعه و یا با شماره ۳۲۳۱۳۳۴۵ تماس حاصل کنند.

تحویل بیش از ۲۵ میلیون تومان دارو به ستاد عتبات عالیات

محمد رحیم شهریاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: هلال احمر استان تاکنون بیش از ۲۵ میلیون تومان دارو را تحویل ستاد عتبات داده است.

وی با بیان اینکه داروها در راستای خدمت به زائران تحویل ستاد عتبات شده است، افزود: این داروها در محل موکب جواد الائمه(ع) در کاظمین مستقر می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از حضور فعال نیروهای هلال احمر استان همراه با دو دستگاه آمبولانس در ایام پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و یادآور شد: کمک‌های جمعیت هلال احمر به زائران اربعین حسینی از سوی سازمان مرکزی جمعیت هلال احمر به صورت متمرکز انجام می‌شود.

دشمن شبانه‌روزی در تلاش است تا باورها و اعتقادات دینی مردم را کمرنگ کنند اما هر ساله اجتماع بزرگ اربعین حسینی در کنار دیگر مناسبت‌های مذهبی خط بطلانی بر اقدامات بی اثر و نتیجه دشمنان می‌کشد.

گزارش از منصور کلاته نایبی

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :