کدخبر : 22320 |

مرز مهران مهمترین مسیر تردد زائران عتبات عالیات است


استاندار ایلام گفت: امروز مرز مهران به مهمترین مسیر تردد زائران عتبات عالیات تبدیل شده است.

مرز مهران مهمترین مسیر تردد زائران عتبات عالیات است

به گزارش بقاع نیوز به نقل ازخبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با اعضای هیئت رئیسه مجلس و ناظر بر ستاد اربعین به بهبود زیرساخت های استان نسبت به گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: امروز مرز مهران مهمترین مسیر تردد زائران به عتبات عالیات است بطوری که در سال حدود ۴ و نیم میلیون زائر از مرز مهران تردد می کنند.

استاندار ایلام از افزایش ۱۶ درصدی تردد زائران از مرز مهران نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: زائران اربعین حسینی برای تردد از مرز مهران در ۵ محور وارد استان می شوند.

وی، اقدامات انجام گرفته در حوزه زیرساخت های استان را ارزشمند دانست و گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای بهبود زیرساخت های اربعین در استان هزینه شده است.

سلیمانی دشتکی ضمن تقدیر از همه مسئولان در امر زیرساخت های اربعین استان، معاون عمرانی استانداری ایلام را از پرتلاش ترین معاونین در کشور دانست و اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته در یک سال گذشته در خصوص پارکینگ ها اقدامات خوبی صورت گرفته است و اکنون پایانه برکت سکوبندی و زون بندی شده و نسبت به گذشته وضعیت به مراتب  متفاوت شده است.

وی اقدامات نرم افزاری در پایانه را از دیگر فعالیت های انجام شده دانست و خاطرنشان کرد: در مرز سیستم مانیتورینگ بسیار قوی ایجاد شده است که تا شعاع ۲۰۰ کیلومتری را پایش می کند و این مهم در روان سازی ترافیک نقش مهم و اثرگذاری دارد.

استاندار ایلام با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۰۰ گیت در مرز وجود دارد و زمان صرف شده برای تردد هر فرد حداکثر ۵ ثانیه در هر گیت است، خاطرنشان کرد: با وجود تجارت یک و نیم میلیاردی از مرز مهران، به دلیل تردد زوار اربعین مجبور شده ایم صادرات کالا از این مرز را به مدت ۱۳ روز متوقف کنیم.

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :