کدخبر : 22305 |

میزبانی مصلای امام خمینی (ره) از زائرین اربعین در نمایشگاه راهیان اربعین


کمتر از چند روز به اربعین سید و سالار شهیدان اباعبدالله حسین (ع) نمانده است. این روزها بسیاری از عاشقان امام حسین(ع) در تدارک حضور در پیاده روی عظیم اربعین هستند. به همین دلیل نمایشگاه راهیان اربعین چند روزی می شود که به منظور عرضه محصولات و اقلام مورد نیاز زائران و موکب ها در مصلای امام خمینی(ره) بر پا شده است.

 

حال وهوای نمایشگاه اربعین به قلم خبرنگار بقاع نیوز،کمتر از چند روز به اربعین سید و سالار شهیدان اباعبدالله حسین (ع) نمانده است. این روزها بسیاری از عاشقان امام حسین(ع) در تدارک حضور در پیاده روی عظیم اربعین هستند. به همین دلیل نمایشگاه راهیان اربعین چند روزی می شود که به منظور عرضه محصولات و اقلام مورد نیاز زائران و موکب ها در مصلای امام خمینی(ره) بر پا شده است.

سالنی که نمایشگاه در آن برپا است از همان ورودی مجموعه چهل سرا دیده می شود. بر خلاف برخی از نمایشگاه ها که در روزهای پایانی مملو از جمعیت می شوند مراجعه کنندگان زیادی در نمایشگاه حضور ندارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فاطمه کرمی و مادرش را همان ورودی نمایشگاه می بینم. می گوید: «قرار است همراه خانواده ام در پیاده روی اربعین شرکت کنم.» فاطمه کیسه ای که در دست دارد را نشانم می دهد و حرف هایش را ادامه می دهد: « شنیده بودم در این نمایشگاه می توانم وسایل مورد نیاز سفرم را تهیه کنم، اما تنها توانستم کفش مناسب پیاده روی بخرم.»

مادر فاطمه که کنارش ایستاده بود حرف های دخترش را ادامه می دهد: « امکانات و غرفه های نمایشگاه پاسخگوی نیازهایی که داشتیم نبود. کاش همه اقلام مورد نیاز زائران اربعین با تنوع های بسیار در اینجا غرفه داشت تا مجبور نمی شدیم برای تهیه وسایل مورد احتیاج سفر وقت بسیار صرف کنیم.»

تقریبا غرفه کفش و کیف شلوغ تر از بقیه غرفه ها است. نوشته ” همه اجناس ایرانی هستند” درگوشه ای از غرفه کفش توجه ام را جلب می کند. رضا حسینی فروشنده کفش در حالی که کفش مورد نیاز مشتری اش را به او می دهد، می گوید: « همه کفش هایمان تولید داخلی هستند. وقتی اجناس کشورمان مرغوب و با کیفیت تر از اجناس خارجی هستند چرا جنس خارجی بفروشیم.»

حسینی اجناسش را با تخفیف ۳۰ تا ۴۰ می فروشد. معتقد است: «این روزها بیشتر مشتریانم کسانی هستند که قرار است برای عزاداری اربعین امام حسین(ع) شرکت کنند برای اینکه من هم ثوابی از این مراسم ببرم اجناسم را با سود بسیار کم می فروشم.»

عبدالله ترابی و دوستانش هم برای خرید به نمایشگاه آمدند. آنها امسال سومین سال است که در پیاده روی اربعین شرکت می کنند. معتقدند نمایشگاه اگر چه کاستی هایی دارد اما قیمت برخی از اجناس پایین تر از بازار است.

علی جعفری مدیر اجرایی نمایشگاه درباره برپایی این نمایشگاه می گوید: «نمایشگاه راهیان اربعین امسال برای اولین بار است که با همفکری مصلی امام خمینی (ره) و شرکت مسیحا برگزار می شود. هدف مان از برپایی این نمایشگاه تامین آسان تر مایحتاج زائران اربعین و موکب ها است.»

نمایشگاه راهیان اربعین از ۶۰ غرفه تشکیل شده است که در آنها کیف، کفش، خرما، مواد غذایی و هدایای فرهنگی عرضه می شد.

جعفری می گوید: «۹۰ درصد از اجناس نمایشگاه ایرانی هستند. متاسفانه عدم خودباوری برخی از فروشندگان باعث شده است تا اجناس خود را با نام برندهای خارجی بفروشند. با برپایی این نمایشگاه سعی کردیم این تصور را که جنس خارجی بهتر است را از بین ببریم. البته به دلیل فرصت کمی که در برپایی نمایشگاه داشتیم کاستی های بسیاری در ارائه اقلام مورد نیاز زائران در نمایشگاه وجود دیده می شد. امسال اولین سال برپایی این نمایشگاه بود قطعا سال های آینده سعی خواهیم کرد تا غرفه ها متنوع تر شده و همه اقلام مورد نیاز را داشته باشند.»

مدیر اجرایی نمایشگاه در ادامه به دلیل عدم استقبال بازدید کنندگان از نمایشگاه اشاره می کند و می گوید: « عدم اطلاع رسانی به موقع باعث شد تا استقبال زیادی از نمایشگاه نشود. متاسفانه برخی از رسانه ها همکاری مناسبی جهت اطلاع رسانی از برگزاری نمایشگاه نداشتند و این موضوع باعث شد تا بسیاری از شهروندان اطلاعی از برپایی نمایشگاه نداشته باشند.»

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :