کدخبر : 22200 |

اوقاف سیرجان با استقرار موکب بزرگ اربعین مهیای پذیرایی از زائرین اربعین حسینی می شود


معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمان از استقرار و برپایی موکب بزرگ اربعین این اداره در سیرجان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت‌الاسلام مصطفی بساوند در نشست  کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان به اقدامات اداره کل اوقاف در جهت اجرای برنامه های اربعین اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه استان کرمان به عنوان معین استان سیستان و بلوچستان می باشد باید برای ساماندهی موکب های ورودی به استان تلاش شود.

   وی با بیان اینکه شیعیان دیگر کشورها با عشق و علاقه و تحمل سختی‌های زیاد مسیر خود را به همایش عظیم پیاده‌روی اربعین می‌رسانند؛ گفت: هر چند که این افراد با توقع و با حداقل‌ها تلاش می‌کنند تا خود را به این همایش برسانند اما ما وظیفه خود می‌دانیم تا در طول مسیر به ویژه در مسیر عبور از استان کرمان میزبان خوبی برای زائران اربعین اباعبدالله  باشیم.
   بساوند افزود: با بررسی‌های انجام شده و در نظر گرفتن همه جوانب مقرر شده تا در خروجی استان موکب بزرگی راه اندازی شودکه در همین راستا این اداره نسبت به راه اندازی موکبی در مسیر کاروان زائران خارجی در شهر سیرجان  اقدام خواهد کرد.
وی تصریح کرد: پخت و توزیع وعده غذای گرم و  بسته‌های خشکبار به ویژه محصولات استان کرمان از جمله برنامه های این موکب می باشد.

 بساوند  اظهار کرد: با تدابیر  مدیر کل محترم اوقاف استان: این اداره  نسبت به خدمات به زائران حرم حسینی  از نقطه صفر مزی سیستان و بلوچستان  و موکب مرز میرجاوه  تا  شهر های عراق و کربلای معلی  اقدام خواهد کرد.

   معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان تصریح کرد:اقدامات اوقاف همچون سال گذشته در راستای اجرای نیات موقوفات منطبق با  همکاری دستگاههای نظارتی و خیرین استان  انجام می شود.

مربوطه به : اجتماعیسیر و سفراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :