کدخبر : 22174 |

تفاهم نامه همکاری بین ادارات اوقاف و زندانهای استان منعقد شد


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از انعقاد تفاهم نامه بین ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و زندانها و اقدامات تامینی این استان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین ادارت کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و زندانها و اقدامات امنیتی و تربیتی این استان اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف ارتقاء سطح همکاری های متقابل و نشر فرهنگ و معارف دینی و قرآنی بین دو اداره کل منعقد شده است.

وی افزود: پس از امضای این تفاهم نامه و در مقام عمل، برای مددجویان زندان، خانواده آنها، کارکنان و خانواده کارکنان زندان کلاسهای آموزشی طرح ملی حفظ قرآن کریم در قاطع سنی ۱۲-۷ سال جهت حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم ، ۱۹-۱۲ سال حفظ جزء ۳۰ و ۱ قرآن کریم و بالای ۱۹ سال حفظ جزء ۳۰ ، ۱ و ۲ و حفظ موضوع برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان استفاده با اشاره به ظرفیت وقف مشارکتی عنوان کرد و گفت:  تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و ایجاد موقوفات جدید با نیت توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و اجرای برنامه های قرآنی و مذهبی و سایر نیازهای روز اداره کل زندانهای استان از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

وی تصریح کرد: تامین مربیان خواهر و برادر دوره های حفظ قرآن کریم، اعزام مبلغ در ایام تبلیغی مانند ماه مبارک رمضان و  ماه های محرم و صفر و اجرای طرح فرهنگی زندگی به رنگ خدا از موارد دیگریست که در تفاهم نامه آمده است.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان نیز در این برنامه با اشاره به حمایت های خوب اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در طول سال از برنامه های قرآنی و فرهنگی زندانها افزود: در طول سال برنامه های فرهنگی متعددی در مناسبت های مذهبی و ملی برای مدد جویان زندان برگزار می شود.

محمود باهنر با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن کریم در مناسبت های مختلف سال برای مددجویان زندان اشاره کرد و عنوان کرد: علاوه بر محافل قرآنی مسابقات قرآن نیز در سه گروه مددجوان، سربازان و کارکنان اداره کل زندان ها در طول سال برگزار می شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اجتماعیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :