کدخبر : 22065 |

سی و هفتمین جلسه ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام / رونمایی کلیپ “یقه سفید”


سی و هفتمین جلسه ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام پنجشنبه پنجم مهرماه به میزبانی هشتاد و نه خانواده معزز شهید، با اقامه عزای شهیدان کربلا و در هفته دفاع مقدس، برگزار شد.


به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از آستان مقدس امامزاده صالح(ع)،این مراسم از ساعت ۱۶ در صحن مطهر امامزاده صالح ع با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم آغاز گردید و با اجرای دلنشین جناب آقای روا ادامه پیدا کرد.
پس از پخش گزارش تصویری دیدار جمعی از فرزندان شهدای اسلام با مرجع عالیقدر، آیت الله نوری همدانی حفطه الله مبنی بر تاکید معظم‌له بر حفظ انسجام جامعه ایثارگری و تأیید هیئت فرزندان شهدای اسلام در راستای سیاست‌های فرهنگی جهان تشیع، برادر قلیچ خانی بعنوان مسئول و نماینده هیئت فرزندان شهدای اسلام، در پشت تریبون حاضر شده و ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین، هدف و افق های پیش روی هیئت را بطور اجمالی تشریح نمود.


 در ادامه کلیپ “یقه سفید”  با صدای هنرمند ارزشی سید حمزه موسوی که به تهیه کنندگی معاونت فرهنگی هیئت فرزندان شهدای اسلام تولید شده بود رونمایی گردید.
این کلیپ که با مضمون تذکر و یادآوری سیره شهدا به مسئولین تنظیم شده است، همزمان با روزهای پایانی هفته دفاع مقدس در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

دکتر عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور، ضمن ابراز حس غافلگیری در خصوص کیفیت این جلسه از بعد فرهنگی، پیوند فعالیت های فرهنگی فرزندان شهدا را با بدنه جامعه امری مبارک برشمرده و اظهار داشتند اگر فرهنگ ایثار و شهادت بطور اصولی و خارج از اقدامات حکومتی در کشور ترویج گردد، کمتر شاهد فسادهای مالی و اخلاقی خواهیم بود.
در ادامه با حضور چند فرزند شهید که جزو واقفین برتر هیئت فرزندان شهدای اسلام بودند، با دعوت از چند خانواده شهید بروی صحنه و اهدای شال های علم عزاداری سیدالشهداء که متبرک به مضجع عتبات عالیات بوده ایشان را مورد تجلیل و تکریم قرار دادند.

در پایان برنامه، حاج محمد اشراقیان با نفس گرم خود، دل های عاشقان اباعبدالله الحسین ع را دقایقی روانه کربلا نمود.
شعرخوانی سرکار خانم دکتر حسینی، پخش کلیپ های دفاع مقدس،  اهدای شال به دیگر مدعوین از جمله برنامه های این جلسه معنوی بود.
گفتنی است: برنامه آتی این هیئت، ۲۴ آبان ماه در پایگاه دائمی خود ( سالن اجتماعات امامزاده صالح ع )  برگزار خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس رسمی هیئت فرزندان شهدای اسلام در اینستاگرام مراجعه فرمایید.

پایان پیام/

خبرنگار:علی مومنی

عکاس:مهدی روز بهانی

مربوطه به : معارفشهدااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :